Terasa na ploché střeše, střešní záhony, městské včelaření, relaxační zóny mezi střechami. To je krásné využití volného a svobodného prostoru mezi střechami, které má již v dnešní době mnoho zajímavých podob. „Mám takové prostory rád, cítím se tam dobře. Je mým pracovním koníčkem vyvíjet a vyrábět prosklené střešní výstupy. Zavádíme na trh pojem STŘEŠNÍ DVEŘE. V žertu ale vlastně popravdě uvádím, že takto zpřístupněné prostory nadchnou romantiky i developery. Jedni si to užijí a druzí vydělají,“ říká Jakub Formánek za vedení českého výrobce. 

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Chytré řešení vstupu na terasu a pohodlné střešní dveře znamenají tepelněizolační prvek, kterým prosvětlíte a otevřete přístupovou cestu na střechu. Získáte tím příjemný sklon schodiště a požadovanou šířku vhodnou pro každodenní užívání. „Žádné žebříky a skorožebříky. Vyvíjeli jsme skutečné dlouhodobé řešení pro moderní domy s plochou střechou i stavby se šikmou taškovou střechou. Pro pány v klobouku i dámy na podpatcích. Na trh jsme po několikaletém vývoji uvedli dva typové výrobky, které řeší komfortní cestu na střešní terasu,” doplňuje Jakub Formánek. Jde o POSUVNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE a VÝKLOPNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE. 

POSUVNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE Solara, plochá střecha hostelu Praha (Zdroj: Solara)

Posuvní či výklopné střešní dveře Solara?

Obě koncepce celoprosklených střešních dveří Solara umožní projít střechou po schodišti s příjemným sklonem, dostatkem podchozí výšky a čistým průchodem do 800 mm. Tímto se zároveň celý prostor plně prosvětlí. Délka typových střešních dveří je 3,4m, ve zkráceném provedení pak 2,8m. Součástí podkladů Solara je i doporučený návrh schodišťového ramene a tvar ostění. 

„Ty dva výrobky se liší v několika technických parametrech. Přednostmi posuvného řešení je například možnost manuálního ovládání, přímého výstupu ze schodiště či možnost rozšíření plochy o fixní zasklení. Přednostmi výklopného řešení je úspora místa na terase, menší spád pro odvod dešťové vody či výstup ze schodiště do l/p strany,“ uvádí Jakub Formánek.

POSUVNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE Solara, plochá střecha Praha (Zdroj: Solara)

Technika a design typových střešních dveří Solara

Střešní dveře Solara jsou osazené designovým celopřesahovým sklem, mají možnost plné sestavy elektroovládání včetně plně integrovaných, skrytých elektrootvíračů, senzoru vítr-déšť a bezpečnostního čidla, záložního zdroje a dalších užitečných komponentů. Obvodový límec je připravený pro přímé napojení PVC krytiny nebo taškové krytiny. Střecha je tepelně nejvíce namáhaným místem domu v zimních i letních výkyvech. Tepelněizolační zpracování zde musí být výborné – 3sklo, zdvojené těsnění mezi rámem a křídlem, velmi teplý sendvič rámu střešních dveří patří do základního provedení.

Detail celopřesahového skla Solara (Zdroj: Solara)

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem