Někdo kolem sebe potřebuje rušno, někdo zase ticho. Ti, co mají rádi klid, to mají v současné době o poznání složitější. Najít tiché místo v záplavě hluku, který se na nás valí ze všech stran, není snadné. To, co budou hrát v nejbližším supermarketu samozřejmě neovlivníte. Domov si ale můžete zařídit přesně podle vašeho gusta. A věřte, že dobrá akustika dokáže divy.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Dnešní trendy akustice nepřejí

Děrované desky Cleaneo řeší nejen akustickou pohodu. Je možné je zvolit i z estetického hlediska s ohledem na to, že dokáží vylepšit kvalitu vzduchu v místnosti. (Zdroj: KNAUF)Akustika se v současnosti řeší především v administrativních budovách, reprezentačních prostorech, konferenčních sálech, školách a školkách.  Ale i hudební či filmový fanoušek ocení, když k němu zvuk z hudební aparatury nebo televize dojde tak jak má, v perfektní kvalitě a nezměněné podobě. Vyznavači ticha, budou naopak rádi, pokud prostor, ve kterém žijí, dokáže účinně pohltit zvuky, které produkují členové domácnosti nebo různé přístroje každodenní potřeby. To vše je schopna zařídit správně řešená prostorová akustika.

Současný trend rychloúdržbových tvrdých povrchů a velké otevřené prostory nahrávají vzniku nežádoucí ozvěny i v bytech.  Pokud vám doma vadí hluk, máte vysoké stropy a minimum textilních doplňků, nemusí být na vině vaše přecitlivělost, ale špatná akustika, kterou je možné vhodnými úpravami účinně řešit. Ozvěna vzniká odrazem zvuků od tvrdých ploch a nejen že deformuje přijímaný zvuk, ale navíc ho i nepříjemně zesiluje. Tím se hluk ve vlastním domě může stát pro některé lidi velmi stresující a špatně snesitelný. Řešením mohou být i akustické děrované desky Knauf CLEANEO, které při použití na stropě či stěnách dokáží hluk účinně pohlcovat a prostor výrazně esteticky zkrášlit.

Knauf Cleaneo – snadné řešení problémů s akustikou

Na našem trhu najdeme celou řadu absorbérů hluku, které se k optimalizaci zvukové pohody v interiérech používají. Ekonomickým a snadným řešením je i instalace děrovaných akustických sádrokartonových desek, které dokáží část zvuku pohltit a tím minimalizovat nežádoucí dozvuky. V portfoliu společnosti Knauf najdeme celou řadu akustických děrovaných desek pod společným názvem Knauf Cleaneo. Jednotlivé typy desek Cleaneo se liší velikostí a četností otvorů, které mění poměr mezi plnou a děrovanou částí desek a tím ovlivňují index pohltivosti.

Nejčastěji se děrované deseky Cleaneo používají při instalaci podhledů. Velmi dobře poslouží zejména v mezonetových bytech s vysokými stropy, kde může docházet ke vzniku nepříjemné ozvěny. (Zdroj: KNAUF)

Výběr a rozmístění akustických desek nechte raději na odborníkovi

O výběru konkrétního typu desky a jejím rozmístění musí pro optimální výsledek rozhodovat odborník. Akustiku místnosti je totiž třeba řešit individuálně s ohledem na tvar a účel místnosti, její zařízení a umístění zdroje zvuku. Vždy je nutné si na začátku definovat, co v daném prostoru potřebuji vyřešit. Jak toho dosáhnout , by vám měl poradit odborník na akustiku. Samotná instalace sádrokartonových desek je pak díky suchému procesu nenáročná a rychlá a zvládne ji běžná sádrokartonářská firma. Desky se dají instalovat na svislé zdi, na strop, případně se mohou vyvěsit do prostoru. Možností je opravdu hodně.

Akustické desky ozdraví váš interiér

Velkou výhodou akustických děrovaných desek je schopnost snižovat koncentraci škodlivých látek v interiéru. Obsažený Zeolith dokáže rozložit látky typu formaldehyd, benzol a různé zápachy na vodu a oxid uhličitý. V podstatě čistí vzduch 24 hodin denně, 365 dní v roce.  Děrované desky Knauf Cleaneo tak nejen zlepší akustickou pohodu v interiéru, ale navíc přispějí k lepší kvalitě vzduchu u vás doma.

Nabídka děrovaných desek Knauf je velmi široká. Tvar a četnost otvorů zajišťuje různou pohltivost zvuků. Pro daný prostor je třeba zvolit vhodný typ desky.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem