O vinylových podlahách již bylo napsáno mnohé. Nabídka na trhu se neustále rozšiřuje, přitom uváděné benefity podlah z tvrzeného PVC mohou dostát pouze kvalitní produkty. Příkladem je značka Wineo s výrobním závodem v Německu, která představila čtyři kolekce nové řady 600: wood a stone se standardním formátem dílců a velkoformátové wood XL a stone XL.

(Komerční prezentace)

Vinylová podlaha Wineo, kolekce 600 wood, dekor Patchwork (kpp.cz)Nabídka dekorů v imitaci dřeva včetně atraktivního patchwork vzoru u nich převažuje. U všech dekorů můžete volit jak konstrukci určenou k lepení, tak variantu se zámkovým spojem. Od konstrukčního provedení se pak odvíjí velikost dílců. U všech kolekcí Wineo 600 včetně dekorů v XL formátu výrobce garantuje exkluzivní třídu zátěže 23/32/41. Podlaha s 0,4 mm silnou nášlapnou vrstvou zvládne i mírnou zátěž v průmyslové oblasti.

K rozměrům je ještě důležité podotknout, že nízká konstrukční tloušťka 2 nebo 5 mm nebrání použití vinylových dílců při rekonstrukcích a renovacích.

Podlaha Wineo 600 má přiměřenou „tvrdost“, je elastická, příjemná při chůzi i na dotek, šetrná ke kloubům, přirozeně teplá a tichá. Zároveň je bezpečná, neobsahuje ftaláty a neklouže, splňuje protismykovou kategorii R9. Disponuje velmi nízkým tepelným odporem a požadavek umístění na podlahové vytápění zde není překážkou.

Vinylová podlaha Wineo, kolekce 600 wood, dekor Polaris (kpp.cz)

Stejně tak této 100% voděodolné podlaze s PU tvrzeným povrchem nevadí voda ani vlhkost, dobře se hodí do kuchyní i koupelen. S ohledem na odolnost a kompaktní povrch se navíc bezproblémově a snadno udržuje.

Dekory imitující různé druhy dřevin, kamene, pískovce či břidlice jsou reálně strukturované a stálobarevné. Pro spokojené užívání je v podstatě třeba myslet pouze na několik málo bodů, nejdůležitější je zajistit hladký, rovný a nečistot zbavený podklad při pokládce, dále vinylům nevyhovují extrémní teploty, ideální teplota pro pokládku je výrobci obvykle stanovena v rozmezí 15 – 25 °C. 

Vinylová podlaha Wineo, Kolekce 600 stone XL, dekor Navajo Grey (kpp.cz)

Vinyl vs. PVC

Vinylová podlaha Wineo, kolekce 600 wood XL, dekor Scandic White (kpp.cz)„Jak měkčené PVC, obvykle prodávané v rolích, tak tvrzené vinylové dílce se vyrábějí z polyvinylchloridu a jejich výrobní postup se takřka shoduje. Zjednodušeně můžeme říci, že jediný podstatný rozdíl se týká množství použitých plastifikátorů, pomocí kterých krytina měkne a lze ji pak navinout na roli. V případě vinylových dílců, tzv. Luxury Vinyl Tiles či LVT, se se změkčovadly naopak šetří. Označení Luxury Vinyl Tiles je tudíž do značné míry obchodní a marketingovou záležitostí. Výrobci tímto způsobem v době boomu tvrzených vinylů oddělili sortiment klasického PVC v rolích od nabídky vinylových dílců,“ vysvětluje Milan Mrkáček ze společnosti Kratochvíl parket profi.

Ceny dekorů řady Wineo 600 se liší dle kolekce a typu konstrukčního provedení, přičemž lepené dílce v XL formátu KPP nabízí za akčních cenových podmínek.

Vinylová podlaha Wineo, Kolekce 600 stone XL, dekor Brooklyn Night (kpp.cz)

Více informací najdete na webu www.kpp.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem