Hledáním co nejkvalitnějších a nejlepších řešení k bydlení často dovede investory k rozhodnutí pro výstavbu dřevostavby. Ty se pro své nesporné výhody, efektivní využití energií a kvalitní materiály těší čím dál tím větší oblibě. Díky využití přírodních a recyklovatelných materiálů jsou šetrné nejen ke svým obyvatelům, ale i k životnímu prostředí. Dřevostavbu tak lze nazvat stavbou 21. století, která přináší nejen vysoký užitek, ale i značné energetické úspory.

Dřevostavby jsou skvělým řešením i pro ty nejnáročnější uživatele. Díky maximálně efektivnímu využití všech materiálů lze v dřevostavbě dosáhnout vynikajících výsledků – ať už energetických nebo akustických. O zvyšující se oblibě dřevostaveb svědčí i množství staveb, které v roce 2020 postavily společnosti pod záštitou Asociace dodavatelů montovaných domů. Celkem se vybudovalo 497 rodinných domů, 12 objektů (školky, hotely) a 12 nástaveb, dohromady o 3 % více než v roce 2019. Ideálním doplňkem dřevostaveb je minerální izolace, která je stejně tak vyrobená z přírodních, recyklovatelných materiálů a šetrná k životnímu prostředí. „Minerální izolace společnosti URSA dosahují nejlepších tepelněizolačních, akustických a protipožárních parametrů na trhu. Dřevostavby jsou tak díky nim skutečně ekologickým a zdravým řešením," vysvětluje Tereza Vojancová, architekta ze společnosti URSA.

Difuzně uzavřená nebo otevřená konstrukce? Vyberte vhodný typ

Během plánování dřevostavby zvažujeme dvě možnosti konstrukce: difuzně otevřená nebo difuzně uzavřená. Difuzně otevřená konstrukce umožňuje určitému množství vodní páry procházet konstrukcí, díky tomu více odolává drobným nepřesnostem ve stavbě a lépe regeneruje. Difuzní odpor jednotlivých vrstev stěny musí klesat směrem z interiéru do exteriéru. „Množství prostupujících vodních par reguluje parobrzda URSA SECO SD 2. Výhodou dané parobrzdy je umožnění zpětného propouštění vodních par do interiéru během letního období," uvádí architekta Vojancová ze společnosti URSA.

Naproti tomu difuzně uzavřená konstrukce zamezuje prostupu vodní páry do konstrukce. Směrem do interiéru je třeba použít parozábranu, např. parotěsnou fólii URSA SECO SD 100, která zabraňuje nežádoucímu pronikání vlhkosti do vnitřních částí konstrukce. Precizní provedení veškerých napojení a přelepení prostupů zajistí 100% těsnost parozábrany.

Dům URSA - řez

„Je na každém jedinci, kterou z uvedených konstrukcí do dřevostavby využije. Každá z nich má své výhody. Osobně ale při výstavbě dřevostavby doporučuji pracovat s difuzně otevřenou konstrukcí. Ta je sice dražší, ale bezpečnější, protože má větší potenciál vysychat, čímž se konstrukce v dřevostavbách lépe regeneruje," uzavírá Vojancová.

Výběr ideálních materiálů do dřevostavby

Minerální izolace URSA PUREONE Spojením dřevostavby a minerální izolace vzniká příjemné, vnitřní zdravé prostředí vytvořené z přírodních materiálů. Jejich kombinací lze zajistit požadovaný komfort pro koncového uživatele. Minerální izolace na bázi skla je léty i tradicí prověřenou izolací do rámových konstrukcí. „Jedním z produktů, které nabízíme, je minerální izolace URSA PUREONE. Ta, stejně jako izolace URSA GLASSWOOL, dosahuje nejlepších akustických, tepelněizolačních a protipožárních výsledků, ale navíc je bez obsahu zbytkových formaldehydů. Hodí se tak i do prostředí s vyššími hygienickými nároky, například do dětských pokojíčků, lékařských zařízení apod.," vysvětluje architekta Tereza Vojancová.

Minerální izolace URSA PUREONE je skutečně šetrná k životnímu prostředí: díky moderní technologii výroby během své životnosti ušetří až 600krát více energie, než kolik je jí potřeba k její výrobě.

Detailně promyšleno, kvalitně provedeno

Důmyslně promyšlená a kvalitně izolovaná konstrukce s použitím minerální izolace URSA nepochybně zajistí spokojenost koncového uživatele. Budova bude skutečně funkční a maximálně efektivní, dosáhne komfortních akustických i tepelněizolačních vlastností. Navíc je minerální izolace URSA materiál nehořlavý, s třídou reakce na oheň A1, čímž zvyšuje požární bezpečnost celé konstrukce. Výsledná dřevostavba s užitými minerálními izolacemi URSA tak bude zdravým, příjemným a bezpečným prostorem ve prospěch nejen svého uživatele, ale i jeho okolí.

Dům URSA - detaily

Více informací naleznete na www.ursa.cz.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem