Petr a Lucie se do domu Riviera Exclusive zamilovali na návštěvě u svých přátel, kteří si jej nechali postavit od společnosti Canaba. Nadchl je jeho středomořský styl, který po celý rok navozuje atmosféru prázdnin. A když se jim naskytla příležitost pořídit vhodný pozemek, neváhali ani chvíli.

Připraveno ve spolupráci se společností Canaba a.s.

Petr s Lucií mají dvě malé neposedné děti a jednoho přátelského retrívra, proto vždycky toužili po domě se zahradou, kde by se mohli všichni vyřádit. Celá rodina spolu tráví hodně času, milují slunce, sport, domácí pohodu a grilování na zahradě. Prostorný dům s podkrovím, francouzskými okny a zejména se slunnou terasou byl pro ně jako stvořený. Zeptali jsme se:

Proč právě dům Riviera Exclusive?

„Zalíbil se nám hned při první návštěvě u našich přátel v jejich novém domě. Klasický dům připomíná středomořský styl, ale je moderní, působí hezky a útulně ze všech stran a díky nadčasové a odolné fasádě s obkladem z lícových cihel bude vypadat dobře pořád. Uvnitř je od rána do večera sluneční světlo a oproti původnímu sedmdesátimetrovému bytu teď máme celých 245 metrů čtverečných plochy! Celé přízemí i s terasou je bezbariérové a velkoryse prostorné – to je neuvěřitelně pohodlné,“ chválí nadšeně Lucie.

Rodině se líbí, že dům vypadá dobře ze všech stran a z každé místnosti je hezký výhled do zahrady. Velkorysá krytá terasa je k nezaplacení.

Jak rychle jste se v domě zabydleli? Jste spokojeni s jeho vnitřní dispozicí?

„Prakticky okamžitě! Dispozice do tvaru L se opravdu povedla. Jídelna s kuchyní se nachází na jedné straně velkorysého společného prostoru, společenské sezení na opačné, takže nikdo nikoho neruší. A zároveň na sebe obě místnosti navazují, takže vlastně zůstáváme pořád spolu,“ pokračuje Lucie a dodává: „Skvělé je, že z obývacího pokoje i z jídelny se dá vyjít přímo na terasu. Je zčásti krytá, takže můžeme být venku i za deště. Já tu sedávám každé ráno s kávou, prakticky za každého počasí. Mám tady klid na přemýšlení, baví mě pozorovat, jak se zahrada probouzí do nového dne, a plánovat, co budeme s dětmi podnikat.“

„Co si opravdu užíváme, to je venkovní krb. Často zveme návštěvy, také za dětmi chodí spousta kamarádů. Posezení s pohledem na otevřený oheň milujeme všichni, dokonce i náš retrívr,“ dodává Petr.

Dům má nejen chytře řešené přízemí, ale také plnohodnotné podkroví se třemi pokoji, koupelnou a zázemím. „Pokoje v podkroví jsou opravdu velké a každý má svou vlastní šatnu, po tom jsem vždycky toužila,“ chválí si paní domu a spontánně se přidávají i její děti, které potvrzují, že mají v podkroví dostatek místa na všechny své hračky, panenky, plyšáky i autodráhu.

U velkých domů se někteří stavebníci obávají velkých provozních nákladů, hlavně na vytápění. Jaká je vaše zkušenost? 

„Ukázalo se, že dům skvěle akumuluje teplo a udržuje uvnitř za každého počasí příjemnou teplotu, v létě se nepřehřeje, v zimě nevychladne, i když je tu hodně oken. To je přidaná hodnota, kterou na první pohled nevidíte, musíte ji zažít. V létě to bez problémů zvládáme i bez klimatizace a v zimě není spotřeba plynu na topení moc velká. Věděli jsme, že stavíme úsporný dům, a přesto nás po první zimě nízká faktura za plyn docela mile překvapila,“ odpovídá Petr.

Čerství majitelé nových domů někdy po nastěhování nevědí, co dřív reklamovat. Stalo se to i vám? 

„Právě naopak, “ pokračuje Petr. „Rivieru jsme si vybrali i proto, že je tu mnoho hezkých a zajímavých detailů. Vikýře, sloupy, orámování oken, obložení fasády – takové prvky jsou pracné a bývají při stavbě kamenem úrazu. Tady je ale všechno dokonale pečlivě provedeno, z kvalitních materiálů, které vydrží. Velkou výhodou podle mě bylo, že stavbu stavěl jeden dodavatel. Po celou dobu jsme komunikovali s jedním stavbyvedoucím. Přímé jednání, jasné vztahy, jasná zodpovědnost, s tím máme jen tu nejlepší zkušenost.“

Text: Jitka Pálková, Foto: Canaba

logo MessengerPoslat Messengerem