Není náhoda, že dům Classic patří dlouhodobě k nejúspěšnějším domům z nabídky společnosti CANABA. V loňském roce získala nová verze Classic CITY titul Dům roku 2015. O názor jsme požádali mladou rodinu, která jej navštívila v novém Centru vzorových domů v Nehvizdech u Prahy. 

Mladí manželé Zuzana, Petr a jejich roční dcera Lucie se postupně stěhovali z podkroví u rodičů do pronajaté garsonky a pak si koupili byt v panelovém domě. Zároveň s rozhodnutím pořídit malé Lucii bratříčka si vytyčili druhý jasný cíl – vlastní dům, a to co nejdříve. Dům Classic CITY je díky osobní návštěvě jednoznačně přesvědčil.

Dům se díky klasickému nadčasovému tvaru dobře hodí jak do nové moderní čtvrti, tak do starší či venkovské zástavby. Nízká sedlová střecha umožňuje, na rozdíl od klasického podkroví, využít prostor v patře naplno, bez omezení šikmými stropy.

Proč právě Classic CITY? 

Rádi všechno řešíme rychle, a proto volba padla na montovanou technologii. Podařilo se nám výhodně koupit nevelkou parcelu a hledali jsme dům, který se sem bude hodit tvarem i velikostí. Když jsme objevili Classic CITY a zjistili, že je poměrně velký a přitom cenově mnohem výhodnější než stejně velký pražský byt, bylo jasno – jdeme stavět. Navíc si dům můžeme upravit podle vlastních představ.

Bude vám užitná plocha 158 metrů čtverečných stačit?

Překvapilo nás, jak je společná obývací část velká. Trávíme hodně času pohromadě, velký obývák se hodí. V patře jsou dokonce 3 ložnice, takže v budoucnu bude mít každé dítě svůj vlastní pokoj. Místnosti jsou velmi světlé a působí prostorně. A potěšila nás i velká rodinná koupelna.

Půdorys domu

Rozhodovali jste se také podle nákladů na provoz domácnosti?

Vzhledem k tomu, že stavbu budeme financovat zčásti z hypotéky, jsou pro nás náklady na provoz domácnosti velmi důležité. Na našem pozemku je zaveden plyn, takže určitě pořídíme plynové vytápění. Dům je nadstandardně zateplen a má nízkoenergetické parametry, takže se nemusíme bát, že bydlení se pro nás stane zátěží. Naopak, počítáme s ním na celý život a tato volba nám umožní pohodlně bydlet a zároveň dát dětem dobré vzdělání, sportovat, cestovat, prostě žít naplno.

Technické údaje

Dispoziční řešení: 6 + 1
Podlahová plocha: 158 m²
Zastavěná plocha: 96 m²
Konstrukční řešení: montovaná stavba, stěnové a stropní dílce a monolitické schodiště – konstrukční systém Ecobeton Canaba, vnější obálka opatřena zateplovacím systémem o tloušťce 150 mm, probarvená minerální
fasádní omítka
Střecha a krov: systémové střešní tepelněizolační řešení Bramac, střešní krytina typ Alpská taška Classic, klempířské prvky – systém Bramac
Výplně otvorů: značková pětikomorová plastová okna a dveře s izol. dvojskly, interiérové dveře dýhované s obložkovou zárubní
Vytápění: úsporný plynový turbokotel kombinovaný s ohřevem TUV nebo elektrokotel se zásobníkem na TUV, radiátory
Cena na klíč: od 3 299 000 Kč vč. DPH

Kontakt: www.canaba.cz

Text: Jitka Pálková, Foto: Robert Virt


logo MessengerPoslat Messengerem