Dveře, které neruší design místnosti žádnými hranami a viditelnými panty, sluší moderním interiérům. Nazývají se bezfalcové nebo bezpolodrážkové. Znamená to, že dveřní křídlo nemá žádný přesah (tedy hranu neboli zub) přes zárubeň. Dveřní křídlo je hladké a zavře se do stejné roviny se zárubněmi. Panty, které dveře drží a otáčí se na nich, jsou zabudovány do vnitřního pouzdra, takže nejsou vidět.

(Komerční prezentace)

Bez zárubní?

Doslova neviditelné mohou být i samotné zárubně. Pokud se zvolí hliníková konstrukce, tak se bezfalcové dveře zavírají přímo „do stěny“. Stavební pouzdro není vůbec vidět.

A pokud hovoříme o dveřích „ve stěně“, nemůžeme pominout dveře „na stěně“ – tedy posuvný systém. Bezfalcové dveře se používají právě pro tento případ, kdy je vodící drážka ve spodní hraně křídla. Posuvný systém je výhodné řešení pro interiéry s omezeným prostorem.

Posuvný systém dveří MASONITE s garnýží pro interiér s omezeným prostorem

Dveře v rovině

Můžeme však zvolit i viditelné zárubně, tzv. obložkové, které dotvoří ozdobnou obrubu dveří. V tomto případě budou do prostoru vystupovat pouze o 16 mm tak, aby vytvořili s dřevěnými obložkami stejnou rovinu.

Možná vás napadne, že stavební otvor musí být velmi přesný, když k sobě vše přesně doléhá. To je dobrá úvaha, ale nerovnosti se dají vyladit panty, které jsou nastavitelné ve třech směrech. Spára mezi dveřmi a zárubní je pak souměrná.

Třeba jste se s podobnými dveřmi setkali již při cestách do zahraničí, například do Velké Británie. Bezfalcové dveře tam jsou velmi populární, ovšem podceňuje se jejich dotěsnění. Český výrobce dveří MASONITE však v našich podmínkách doporučuje montovat dveře i se systémem těsnění, takže tlumí hluk a udrží teplo v interiéru.

online konfigurátoru dveří MASONITE je možné si sestavit dveře v různých povrchových i barevných úpravách.

Bezfalcové dveře i kompletní montáž je možné také prodiskutovat v nové vzorkové prodejně MASONITE v Praze (Českomoravská 183, objekt Sykora Home).

Více na www.masonite.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem