Seznamte se s návrhem proměny přízemního domku, či spíše chaty (podle popisu vlastníka má stavba dřevěnou konstrukci) pro účely trvalého bydlení. Investoři chtějí rozšířit obytnou plochu do patra a spojit dům s dosud samostatně stojící garáží.

Na původní architektonicky nevýraznou stavbu (viz fotogalerie) architekt navrhl (po odstranění nízké sedlové střechy) napříč ustupující patro, které bude mít podobu dřevem obložené hranolové hmoty). Toto patro překrývá celý dům od zimní zahrady až po garáž, zastavěná plocha se tak změní jen minimálně. Architekt se tak snažil vyjít vstříc požadavkům investorů, kteří mají rádi přírodní materiály, prosklené plochy a jednoduché linie.

Dotazy na téma STAVBA vám zodpovíme v PORADNĚ ZDE.

Celá dostavba je pojata v jednoduchém skandinávském stylu tak, aby celek ladil s prostředím rovinaté zahrady se vzrostlými stromy. Výrazně horizontální hmota kontrastuje s vertikálami jehličnanů v okolí, červenohnědá barva je pak v protikladu s bílou částí původní stavby a harmonizuje se zelení stromů.

Více článků z rubriky STAVBA najdete na www.dumabyt.cz.

V novém patře se budou nacházet tři ložnice a koupelna se šatnou.Místnosti orientované do zahrady

V novém patře se budou nacházet tři ložnice a koupelna se šatnou, všechny místnosti jsou orientované jižním směrem do zahrady, střechu původní stavby je možné využívat jako terasu přístupnou z dětských pokojů.

Na původní architektonicky nevýraznou hmotu je po odstranění nízké sedlové střechy příčně postaveno ustupující patro.

Přízemí je výrazněji změněné, neboť zvětšení celkové užitné plochy domu vyžaduje odpovídající proporce společenské části domu. Místo původní ložnice se zvětší obývací pokoj, propojený s jídelnou a zimní zahradou, menší ložnice v přízemí (hostinský pokoj) je však zachována.

Stejně jako původní dům má dostavba dřevěnou konstrukci z větší části stojící na nových základech mimo dům. V centru dispozice je využita stávající nosná konstrukce.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

text a návrh: Pavel Šmelhaus (architektonický návrh)

logo MessengerPoslat Messengerem