Dlouhá polární zima, úsvit vdechující novému dni život, ale i pálivější kořeněná chuť kari a černého pepře. Tyto ingredience se promítly do názvů i obsahu kolekcí dřevěných podlah původem finské značky Karelia, kterou představuje na českém trhu společnost Kratochvíl parket profi. Karelia patří pod křídla světového lídra v dřevěných podlahách skupinu Kährs.

(Komerční prezentace)

Prosvětlené i dramaticky tmavé, klasicky elegantní i kouzelně rustikální, pulzující městským rytmem i relaxující venkovskou harmonií, takové jsou třívrstvé dřevěné podlahy finské značky Karelia a těmito tóny naladí i váš interiér. Dřevěné podlahy Karelia jsou vyráběny z masivního dřeva jako 1, 2 a 3 lamelové, od nejčistších designů s rovnoměrnými odstíny až po sukovité vintage varianty s barevnými odchylkami, se všemi možnými úpravami povrchu (kartáčovaný, mořený, kouřový, drásaný, v laku či naolejovaný).

Dřevo je samozřejmě živý organismus, který se roztahuje a smršťuje v závislosti na ročním období a měnících se teplotních podmínkách. Proto je třeba dbát na materiál, který je použitý pro konstrukci lamelových desek. Třívrstvá příčně lepená struktura podlah Karelia účinně zabraňuje přirozenému pohybu dřeva způsobenému vlhkostí. Snadnější a rychlejší instalaci, stejně jako větší stabilitu podlahy Karelia,  zajišťuje nejnovější generace zámkového systému Profiloc 5G. Krátké konce lamel jsou spojeny svisle, namísto pod úhlem, což zjednodušuje instalaci.

Dřevěná podlaha Karelia, kolekce Libra, dekor Dub FP 188 Shadow grey, prodává KPP (www.kpp.cz)

Respekt k životnímu prostředí

Lesy byly ve Finsku vždy vysoce respektovány, což se odráží i v metodách výroby krytin Karelia. Dřevo je získáváno ze zodpovědně spravovaných lesů, které splňují nařízení EU. Většina těženého dřeva je dub, jasan, buk a bříza, které rostou v severní a střední Evropě. Jedná se o oblasti, ve kterých počet vysazených stromů přesahuje počet vytěžených. Karelia je certifikována podle PEFC (Program pro schválení certifikace lesů). PEFC je největší certifikace lesů na světě, jejím cílem je zajistit, že si všichni můžeme užívat ekologických, sociálních a ekonomických výhod, které lesy nabízejí.

Značka Karelia představuje 11 kolekcí vysoce kvalitních dřevěných podlah:

Kolekce Impressio

Oceňovaná kolekce Karelia Impressio se skládá ze sedmi 1lamelových dubových podlah, které jsou charakterizovány různými druhy speciálních úprav povrchu. Barevná škála se pohybuje od krémového cappuccina až po temnou až dramaticky černou lékořici.

Kolekce Urban Soul

Kolekci Urban Soul inspiroval rytmus a koloběh života ve městě, které podlahám propůjčilo jméno i atmosféru a kterou ty pak přenášejí do vašeho domova.

Dřevěná podlaha Karelia, kolekce Urban Soul, dekor Dub Story 188 Light smoked roastery brown, prodává KPP (www.kpp.cz)

Kolekce Time

Tradice a současnost se potkává v kolekci Time, která obsahuje řadu dubových podlah. Dejte do kontrastu svůj moderní interiér s tradičním holandským vzorem podlahy, pravou klasikou dubových krytin. Nebo nechte vintage vzhled kartáčované podlahy vnést teplo do jinak minimalistického interiéru.

Kolekce Light

Kolekce Light (Světlo) je poctou proslulému severskému světlu. Světlá podlaha dodá prostor, vzduch a povznášející pocit jakémukoli interiéru. Použijte ji pro zvětšení malého prostoru - nebo pro přidání další dimenze velké místnosti. Kolekce Light zahrnuje šest dubových a jednu jasanovou podlahu, s barvami od étericky bílé až po ocelově šedou.

Kolekce Polar

Jen málo věcí v sobě skrývá tolik krásy a příslibů, jako strom rozkvétající na jaře zejména po dlouhé, polární zimě. Světlé, zelené listy a rovné kmeny břízy, jasanu a buku patří mezi nejoblíbenější druhy dřevin a kolekce Polar nechává vyniknout jejich nejkrásnějším rysům.

Kolekce Dawn

Úsvit a pomalu se vynořující světlo za horizontem, když vychází slunce, inspirovalo kolekci Dawn dubových podlah. Jak název napovídá, podlaha z kolekce Dawn (Úsvit) by mohla vdechnout nový život i vašemu domovu. Měkké a tlumené barvy vytvoří harmonický vzhled každého stylu interiéru.

Kolekce Libra

Dřevěná podlaha Karelia, kolekce Libra, dekor Dub Natur 2S, prodává KPP (www.kpp.cz)Pokud hledáte rovnováhu ve svém domě, podívejte se na kolekci Libra. Obsahuje řadu přírodních dubových dřevěných podlah, které vytvoří neutrální, přesto teplý rámec, který vyváží váš osobní styl.

Nadčasová elegance těchto podlah znamená, že přežijí všechny trendy a vytvoří rovnováhu ve vašem domě na dlouhou dobu - dokonce i když budete chtít změnit vše ostatní.

Kolekce Spice

Rozpalte domov, srdce a duši s podlahou z kolekce Spice (Koření). Názvy jako Kari, Skořice a Černý pepř naznačují chutě, které vašemu domovu dodají tyto podlahy. S různými povrchovými úpravami byly vytvořeny mimořádné odstíny a tóny dubové dřeviny. Nezáleží na tom, které z nich si vyberete, všechny váš život okoření.

Kolekce Earth

Měkký a lesklý povrch vlhké půdy inspiroval Kolekci Earth (Země), zahrnující podlahy barevných dřevin, jako je ořech a merbau. Přispívají k vytváření luxusního pocitu ve vašem domě, doplňují klasický a tradiční interiér - nebo kontrastují s moderním stylem.

Kolekce Midnight

Tmavá podlaha je výrazným prvkem každého interiéru. A bez ohledu na to, jaký je váš styl - ať už tradiční nebo moderní – výsledný dojem kolekce Midnight (Půlnoc) bude vždy elegantní. Pomůže vám vytvořit i kontrasty.

Kolekce Saima

Kolekce Saima Design odráží krásu finského březového lesa. Byla inspirována řadou vynikajících finských návrhářů a architektů, kteří sdílejí vizi, že krásu je třeba spojit s funkčností.

Více informací najdete na webu společnosti Kratochvíl parket profi www.kpp.cz

Zdroj: Inzertní sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem