Společnost Xella CZ, výrobce kompletního stavebního systému Ytong, zve odbornou veřejnost na 27. mezinárodní stavební veletrh For Arch, který se koná 20. až 24. září 2016 v Pražském veletržním areálu Letňany. Akci provází odborné přednášky poradců společnosti Xella, které se zaměřují na využití inovativních systémových prvků a otázky úsporné výstavby s dotací.

(Komerční prezentace)

V pátek, 23. září, proběhne v sále 2 přednáška Ing. Lucie Šnajdrové na téma Stavba chytře - využití systému Ytong Lambda YQ. Pomocí praktické ukázky se hosté seznámí s kompletním systémem Ytong Lambda YQ, který je oceňovanou novinkou stavebních veletrhů roku 2016. Dozví se, jaké jsou jeho možnosti  ve zdicích technologiích pro nízkoenergetické stavby rodinných domů, a práci s materiálem je možné si i průběhu přednášky vyzkoušet.

V sobotu, 24. září, přednáší Ing. Arch. Zdeněk Podlaha v sále 3 na téma Stavba pasivního domu svépomocí s dotací z programu Nová zelená úsporám. Přednáška podrobně popíše postup výstavby domu s velmi nízkou energetickou náročností z jednovrstvého zdiva Ytong Lambda YQ, stavěného svépomocí. Upozorní na možná úskalí a budou  popsány detaily stavby, které je třeba při úspěšné realizaci dodržet.

Společnost Xella také dlouhodobě spolupracuje se školami a pořádá studentské soutěže. Součástí programu je proto i finále soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. V pátek 23. září v hale 6 probíhá soutěž ve zdění z materiálu Ytong.

Prezentace společnosti se po celou dobu veletrhu nachází v hale 1 na stánku A16, kde techničtí poradci poskytují veškeré odborné informace veřejnosti, a také zde probíhají praktické ukázky zdění. 

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem