Stěhování z bytu do vytouženého rodinného domu nemusí vždy skončit podle našich představ. Pro většinu z nás má tento krok za cíl získání většího soukromí a klidu. To lze ale dosáhnout pouze tehdy, pokud bude dostatečně řešena otázka zvukové izolace jednotlivých místností a pater.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Rušit vás totiž nemusí jen sousedi, ale poklidný spánek vám může nabourat i rozdílný biorytmus jednotlivých členů vaší rodiny. Na tento aspekt se ale mnohdy zapomíná. Navíc spoléhat se na normu v tomto případě nestačí. Ta požaduje zvukovou neprůzvučnost stěn v rámci bytu pouhých 42 dB. Při takovéto hodnotě uslyšíte zcela jasně, co se děje ve vedlejší místnosti. Proto je dobré požadovat po realizační firmě provedení stěn z takových materiálů, které normou udávané hodnoty dalece předčí. 

Sádrokarton versus masivní zdivo

Rozdíly mezi jednotlivými materiály ve schopnosti absorbovat zvukové vlny jsou velké a tradiční materiály na tomto poli paradoxně prohrávají. Klasická zděná či pórobetonová stěna má slušné zvukově izolační schopnosti až při relativně velkých tloušťkách. Ne každý si ale takový luxus může dopřát. Nesrovnatelně lepší vlastnosti při relativně malých tloušťkách stěn má jednoznačně vrstvená sádrokartonová konstrukce. Za předpokladu správného provedení s každou vrstvou prostupující zvuk slábne.

Porovnání tlouštěk sádrokartonových konstrukcí a masivní stěny

Tři typy desek pro lepší zvukovou pohodu

Skladba konstrukcí sádrokartonových stěn může být různá. Záleží nejen na tloušťce stěny, typu desky, ale i na profilu, který je v konstrukci použit. Jako výplň sádrokartonových stěn se zpravidla používá minerální vata, která rovněž dokáže pohltit část energie zvuku. V nabídce společnosti Knauf nejdete kromě klasické bílé sádrokartonové desky další tři, které vynikají svými zvukově izolačními vlastnostmi. 

V nabídce společnosti Knauf najdete kromě klasické bílé sádrokartonové desky další tři, které vynikají svými zvukově izolačními vlastnostmi

Červená sádrokartonová deska RED Piano je sázkou na jistotu. Za rozumnou cenu zajistí dostatečnou ochranu před hlukem. Při tloušťce 15cm dokáže zamezit prostupu zvuku 52 dB. Nahlas puštěná televize či hudba dosahuje cca 70 dB. Stěna z deskami RED Piano, tak propustí necelých 20 dB zvuku, což je již hodnota, která je sotva slyšitelná a neruší ani spánek.

O třídu výše se nachází modrá deska Knauf DIAMANT, která umí vylepšit zvukovou izolaci oproti standardním materiálům o 6 – 10 dB a navíc její tuhost a tvrdost je 3x vyšších než u pórobetonových stěn. 

Pokud si chcete dopřát to nejlepší, je možné sáhnout po hnědé desce Knauf SILENTBOARD, která v určitých konstrukcích dokáže odrazit až 68 dB. Jednotlivé desky lze různě kombinovat a tím docílit mimořádných výsledků. Je třeba říci, že konstrukce z desek Knauf SILENTBOARD má své opodstatnění pouze v ojedinělých případech, kdy je třeba absolutně oddělit od obývací části domu například hudební zkušebnu.

Více o akustických deskách Knauf na Zesilteticho.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem