Chystáte-li se stavět dům, určitě je zdravotní otázka jednou z těch nejpřednějších. Zvažujete lokalitu, která bude bez ekologického zatížení, zjišťujete si informace o svém budoucím okolí a vybíráte stavební materiál. A právě na zvoleném materiálu pro stavbu záleží nejvíce, protože tvoří základ výsledného klimatu v domě a určuje i další vlastnosti, ovlivňující zdraví celé vaší rodiny.

Systém Ytong umožňuje snadné kombinování tvárnic.Funkční stavební materiály z přírodních materiálů

Trendem doby jsou bezesporu materiály přírodní a tradiční - otázkou ale zůstává, jaká jsou jejich skutečná zdravotní rizika. Některé z nich, například cihla či dřevo, si dlouhodobě drží pověst čistě přírodního materiálu, ačkoliv se technologie jejich využití ve stavebnictví již podstatně změnila.

Pálená cihla kvůli lepším tepelně-izolačním vlastnostem obsahuje polystyrenové výplně a dřevo se napouští ochrannými činidly. Málo se ale ví, že bílý pórobeton, který se vyrábí bez příměsí odpadních látek, je jeden z hygienicky a zdravotně nejčistších materiálů – jeho výroba pochází z ekologicky orientovaného Švédska a používá se již téměř sto let.

Pórobetonové tvárnice pro vaše zdraví

Systém Ytong umožňuje snadné kombinování tvárnic.Veřejnosti je již obecně známé, že jeden z jevů, který je potřeba v domě eliminovat, protože má velmi negativní dopady na organismus, jsou plísně. „Spóry plísní se uvolňují do ovzduší a vyvolávají alergie, jejichž projevem je například alergická rýma, průduškové astma, alergické záněty plic a očí, opakované nebo chronické infekce sliznic průdušek, čelistních dutin, spojivek očních nebo i postižení kůže,“ vysvětluje Doc. MUDr. Vít Petrů, CSc., vedoucí lékař Centra alergologie a klinické imunologie v nemocnici Na Homolce.

Eliminace tvorby plísní a hub

Systém Ytong umožňuje snadné kombinování tvárnic.Méně už se ale ví, že je třeba zabránit jejich budoucímu vzniku už u hrubé stavby. Zde je bílý pórobeton Ytong bezkonkurenční a představuje synonymum pro zdravé bydlení – důvodem je jeho prodyšnost. Nepřidávají se do něj žádné nebezpečné chemické látky a má až třikrát nižší míru radioaktivity než šedý pórobeton či keramické materiály. Vyrábí se ze směsi křemičitého písku, vápna a vody a jeho alkalický povrch sám o sobě zabraňuje růstu a šíření plísní.

Výborná tepelná izolace domu

Systém Ytong umožňuje snadné kombinování tvárnic.Unikátní pórovitá struktura Ytongu je méně nasákavá než pálené materiály a díky vzduchovým pórům nabízí výjimečné tepelně izolační vlastnosti. Porézní tvárnice odvádějí přebytečnou vlhkost z interiéru nebo ji uvolňují zpět v případě, že je v domě příliš nízká vlhkost. Důležité je také to, že stavba je kompaktní, protože systém Ytong umožňuje snadné kombinování tvárnic všech typů od sklepa po střechu. Nevznikají proto tepelné mosty, tedy přechody mezi teplejšími a chladnějšími místy například v rozích a kolem oken.

Stavební materiály Ytong v praxi

Systém Ytong umožňuje snadné kombinování tvárnic.Pozitivní zkušenosti s bílým pórobetonem a jeho vlivem na zdraví potvrzuje i paní Klára z Kladna. „Bydleli jsme dříve v Praze v bytě s plastovými okny a obě děti trpěly alergiemi a oslabenou imunitou, protože plíseň se bohužel vracela i při neustálém větrání. Koupili jsme pozemek a manžel o Ytongu uvažoval od začátku, protože mu byl doporučen jako nejlepší materiál pro stavbu svépomocí. Já jsem jej podpořila, když jsem zjistila, že u staveb s tímto systémem nehrozí plísně a že má vynikající tepelně-izolační schopnosti. Nakonec ani stavění nebylo tak zdlouhavé a náročné, protože stačilo jednovrstvé zdění. Výsledek nás překvapil – zdravotní obtíže dětí se zmírnily a nyní již alergologii navštěvujeme pouze v rámci doporučených kontrol.“

Zdravotní i funkční hlediska Ytongu tedy v mnoha směrech převyšují vlastnosti jiných materiálů, navíc nabízejí snadnou a efektivní cestu k vybudování zdravého základu každého domu – hrubé stavby.

Systém Ytong umožňuje snadné kombinování tvárnic.„Náš mladší syn byl od malička silně alergický,“ vypráví paní Jana z Prahy. „Trápily ho ekzémy a dušnost a i když jsme chodili na alergologické testy, dlouho jsme nemohli přijít na to, co mu doma vadí. Až později jsme zjistili, že v našem cihlovém domě, ač byl jen pár let starý a taky zateplený polystyrenovými deskami, nám začala plesnivět plastová okna. Po pár letech jsme se přestěhovaly do novostavby. Při stavbě jsme použili téměř všude Ytong a změnu si teď nemůžeme vynachválit. Žádná vlhkost, žádné plísně. A to nemusím nijak extra větrat a nemáme žádné dodatečné zateplení. Syn začal dýchat zcela bez potíží a i kožní projevy alergie za pár týdnů zcela vymizely. Jsme opravdu všichni nadšení.“

Zvolte i Vy pro Váš dům přírodní materiál Ytong a učiňte svůj život zdravějším a šťastnějším.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem