Nejzásadnější položky na rodinném rozpočtu jsou spojené s vytápěním a ohřevem vody. A s tím je spojen výběr kotle, který vytápění a ohřev zajišťuje. Jak vybrat ten, který pro vás bude nejvýhodnější?

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Jaké zvolit palivo?

Plynový kotel Baxi Nuvola3+ BS 240 i (Zdroj: topenilevne.cz)Jednoduchá otázka, odpověď už bude složitější. Máte tři možnosti a jejich kombinace – tuhé palivo, elektřina a plyn.

  • Tuhá paliva jako dřevo či uhlí lákají nízkou cenou, ale je s nimi hodně práce. Řekněte si, zda budete mít vždy čas a sílu s přípravou dřeva. Je také nutné připomenout, že je třeba neustále udržovat oheň, aby vám dům nevychladl, až třeba vyrazíte na zimní dovolenou. A to s tuhými palivy zajistíte pouze tak, že vám někdo přijede domů zatopit, než se vrátíte.
  • Vytápění elektřinou je jednoznačně nejpohodlnější, ale je to také vytápění finančně nejnákladnější.
  • Zlatou střední cestou je vytápění plynem. Není tak finančně náročné a nabízí dostatečný komfort. Plynové kotle pro domácnost nabízejí finančně zajímavý provoz, ale jejich provoz není tak komfortní jako je tomu u elektrických kotlů.

Jaký kotel vybrat?

Když přijde na výběr kotle, je potřeba přemýšlet také o ohřívači vody. Ne každý kotel umí ohřívat vodu v kohoutku i v topení. A když už budete shánět nový kotel, pořiďte si rovnou takový, který vám zajistí i teplou vodu.

Tip: Odborníci z topenilevne.cz vám poradí nejen s volbou kotle, ale pomohou vám vyřešit všechny otázky spojené s vytápěním vaší domácnosti.

  • Kondenzační kotel Ferroli Bluehelix 25 K 50 (Zdroj: topenilevne.cz)U elektrického kotle nemusíte řešit odtah spalin, ale před jeho instalací si musíte ověřit, zda váš dodavatel energie tento odběr schválí, protože je třeba změnit velikost jističe.
  • Atmosférický plynový kotel potřebuje vyvložkovaný odtah spalin do komína, ale tyto kotle se již nevyrábí – modely, které v nabídce najdete, se pouze doprodávají.
  • TURBO plynový kotel nevyžaduje komín – odtah spalin zajišťuje ventilátor. Spaliny můžete odvádět přes obvodovou zeď, ale i do komína. Ani tyto kotle se už nevyrábí a ty, co v nabídce najdete, se jen doprodávají.
  • Kondenzační kotel plní nejpřísnější ekologické předpisy, je vybaven kvalitní elektronikou i čerpadly. Je velmi účinný a spaliny lze odvádět přes stěnu, ale i do komína. Při instalaci kondenzačního kotle je třeba mít možnost připojení na vodovodní odpad – vznikající kondenzát musí mít volný odtok.

Nejvýhodnější kotle, radiátory a další potřeby pro vytápění najdete na topenilevne.cz.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem