Pod střechami se dříve nežilo, půdy byly volné. Nyní zde bydlíme i pracujeme – a hodnotně prosvětlit, otevřít prostor starého podkroví v památkově chráněných zónách je oříšek, má to pevná pravidla. Dobře navrženému prosklení podkroví je pak přisuzována jedinečnost, luxus, velká porce romantiky a při současných technologiích a zasklení i celoroční tepelný komfort. Fotografie ilustruje, že ateliérové střešní okno dává koupelně právě ten prostor a právě tu jedinečnost. Takového výsledku se dá dosáhnout, i když je dům pod památkovým dohledem.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

„Soukromým investorům i developerům ze zkušenosti tvrdím, že investice do kvalitního a krásného střešního prosklení se jim bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu či v radosti z bydlení v něm. Schválně si tuto koupelnu představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny. Je to pro vás rozdíl?“ říká Jakub Formánek za tým českého rodinného výrobce Solara.

Posuvné střešní prosklení posune podkroví o hodně výše

„Posuvná střešní prosklení vyrábíme rádi. Pokud nejste vázáni pravidly památkové péče a máte možnost otevřít své podkroví velkoplošným posuvným střešním prosklením, pak to rozhodně udělejte. Budete jásat. Pro naše zákazníky je PERSPEKTIV třešní na dortu celého interiéru, výrazně ovlivní úroveň bydlení v daných prostorách,“ komentuje řadu posuvného prosklení pro střechy Jakub Formánek.

Krásný prostor mezi střechami je tvořený vzdušností, prostorností a výhledy. Kvalitní návrh prosklení podkroví stojí na použitých profilech a jejich zateplení, na parametrech zasklení, stínění i kvalitě montáže do střešního pláště.

Technologie a poradenství pro celoroční tepelný komfort

„Řešte s námi jaká upravená skla zvolit pro letní slunce či pro zimní mrazy. Jaký systém zastínění je vhodný pro ateliérová okna a který naopak funguje bídně. Poradíme s napojením elektrootvíračů našich oken na řízené větrání či na inteligenci bytu. Dodáme vám systém s dešťovým i bezpečnostním senzorem, je-li to pro vás důležité,“ popisuje Jakub Formánek poradenství k používaným technologiím.

Chcete-li hodnotně prosvětlit v památkové zóně či vytvořit ze svého podkroví kabriolet díky posuvnému střešnímu prosklení, vytvořit jedinečný interiér a zúročit prostor mezi střechami, navštivte inspiraci na www.solara.cz/reference a kontaktujte výrobce.

Více na Solara.cz

logo MessengerPoslat Messengerem