Oxid uhličitý je sice běžnou součástí ovzduší, ale jeho zvýšené dávky škodí. Obecně je známo, že zejména v důsledku průmyslových emisí koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu stále roste a přispívá zásadně k takzvanému skleníkovému efektu i ke globálnímu oteplování.

(Komerční prezentace)

Ventilační technologie RENSON pracují velmi účinně. Ventilační díl lze umístit téměř neviditelně nad okenní rám a garantovat tak maximální možný přívod venkovního světla. Hluk ulice zásluhou akustického řešení Invisivent AK do domu nevstupuje.Jako nepřítel lidského zdraví však oxid uhličitý vystupuje i v mnohem menších rozměrech, než je formát zemské atmosféry… Oxid uhličitý je nedýchatelný a ve vyšších koncentracích může způsobit ztrátu vědomí a dokonce smrt. Naruší totiž uhličitanovou rovnováhu v krvi. Bývá udáváno, že jeho hladina se značně zvyšuje zejména v nevětraných ložnicích. Jen pouhým dýcháním jedné spící osoby se během noci vyprodukuje až 450 litrů oxidu uhličitého. A to už je dávka, která lidské zdraví skutečně ohrožuje. Proto kontinuální řízené větrání, fenomén zásadním způsobem ovlivňující vybavení dokonalého rodinného domu či bytu přinejmenším v evropském měřítku, rozhodně neznamená zbytečný luxus.

Provoz levnější, výsledek kvalitnější

V českých podmínkách související osvětu i praktické instalace ve prospěch zdravého klimatu v obytných budovách už několik roků pod pojmem AirComfort vedou prvořadě společnosti BEAM a Smat-Vac. Původně k tomu docházelo v praxi za rozhodujícího podílu klimatizací, tepelných čerpadel, odvlhčovačů i centrálních vysavačů Electrolux. Časem pak za také čím dál většího podílu rekuperačních jednotek. Nově do této společnosti nyní vstupuje i značka Renson se svým systémem Healthbox a posunuje tak obor řízeného větrání s rekuperací tepla zase o kategorii výš! 

Fixvent od firmy RENSON v sobě pojí větrání s dobrými akustickými vlastnostmi a současné uplatnění větru odolné akustické clony. Celkový design a praktické řešení se dokonale snoubí s dalšími stínicími prvky produkovanými stejným dodavatelem, čímž je umožněna kombinace více výrobků v jednom objektu. Je-li stínění v plně uzavřené poloze, slouží jako dokonalá zábrana proti komárům.Zjednodušeně řečeno – jednotka pracuje tam, kde to je v danou chvíli nezbytné. V základní podobě centrální větrací systém Healthbox umožňuje napojení šesti samostatných potrubí, řízeným větráním tedy energeticky účinně obslouží až šest místností. Vylepšený systém Healthbox SmartZone dokáže dokonce větrat až osm místností. Až potud nic tak výjimečného, ale na rozdíl od předcházejících systémů jednotek řízeného větrání, jejichž jednotlivé „stanice“ buď všechny stejnoměrně pracovaly, nebo všechny stály, tady se větrá bez nadsázky velmi kreativně!

Senzory umístěné v každém z řídících ventilů totiž trvale monitorují vlhkost, zápach nebo koncentraci už vzpomínaného oxidu uhličitého, tedy zásadní ukazatele kvality vzduchu. Na základě aktuálně měřených hodnot ventil vzápětí buď snižuje, nebo zvyšuje, objem odváděného vzduchu z dané místnosti. Tím je dosažena v maximální míře úspora provozní energie.

Program Healthbox tedy zásadně posunuje rozhodující limity řízeného větrání. Jeho zásluhou je klima v interiérech kvalitnější a provoz větracích jednotek hospodárnější i efektivnější.

Více informací na www.rizene-vetrani.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem