Rekonstrukce podlahy je náročná. Zvolíte-li si ale správný způsob, můžete zvládnout kompletní výměnu podlahy svépomocí za víkend.

(Komerční prezentace)

Jestli potřebujete mít novou podlahu hotovou rychle, zapomeňte rovnou na vyrovnání podkladu pomocí betonu, nebo samonivelační hmotu. Tento způsob totiž zahrnuje až několikadenní technologickou přestávku na vyschnutí a vytvrdnutí podlahy. Co tedy zbývá?

Vyrovnat nerovnosti a zároveň podlahu tepelně i akusticky izolovat pomocí suchého zásypu a podlahových desek. Chcete-li podlahu vyrovnat a izolovat v jednom kroku, použijte lehké keramické kamenivo Liapor. Jedná se o velmi rychlý způsob rekonstrukce podlahy bez mokrých procesů a tedy i technologických přestávek.

Jak tedy na rekonstrukci podlahy pomocí Liaporu?

Podlahy s podsypem z Liaporu lze realizovat při rekonstrukcích i v novostavbách. Kamenivo Liapor má navíc velmi nízkou objemovou hmotnost, proto se s úspěchem využívá při rekonstrukci půdních vestaveb, podlah v patře starších domů, chalup a na dalších místech, kde jsme limitování nosností konstrukce. Podlaha je ihned po dokončení pochozí.

Pro představu, jak taková rekonstrukce probíhá, se můžete podívat na krátké video.


1) Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit.

01 Stará očištěná podlaha

2) Následuje položení separační vrstvy. Můžete použít třeba netkanou geotextilii.

02 Aplikace podsypu z Liaporu

3) Dalším krokem je položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1-4mm/500kg.m-3. Výše násypu by měla mít alespoň 20 mm, horní hranice není v podstatě omezena.

03 Zpracování podsypu z Liaporu

4) Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka.

04 Detail zpracování podsypu z Liaporu

5) Na zhutnělou vrstvu Liaporu už můžeme pokládat podlahové desky všech dnes na trhu běžných typů (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris atd.). Pokládku a montáž desek provádíme vždy podle doporučení jejich výrobce.

05 LIAPOR: Zpracování podyspu

6) Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotová a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu (laminátovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).

06 Hotová suchá podlaha s vytmelenými spárami čeká na finální nášlapnou vrstvu.

Celý postup rekonstrukce podlahy pomocí Liaporu krok za krokem >>

Liapor zakoupíte v prodejní síti výrobce po celé ČR, nebo on-line v e-shopu obchod.liapor.cz.

V případě dotazů kontaktujte obchodně-technické poradce výrobce.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem