Vrstvené dřevěné podlahy mají oproti těm z masivu zásadní výhodu zejména ve své stabilitě, lépe odolávají výkyvům teplot i změnám vlhkosti vzduchu. Zatímco na povrchu třívrstvých prken se nachází některá z ušlechtilých dřevin, na nosnou středovou desku a spodní protitah výrobci obvykle používají rychle rostoucí dřeviny typu borovice a smrk.

Podobně je tomu u konstrukcí většiny podlah švédské značky Kährs. Výjimku však představuje letošní kolekce Kährs REAL, jejíž třívrstvá prkna mají celou strukturu pouze z dubu. Na první pohled vás zaujme jejich velkolepý 1lamelový formát v délce 2400 – 3000 mm, šířce 250 nebo 300 mm a celkové tloušťce 20 mm. V kolekci se šesti dekory se prosazují tři základní barevné varianty. Prkna v mlhavě bílém, zemitě šedém a přírodním tónu lze vybrat v čistém nebo rustikálním provedení.

Značka KÄHRS, kolekce REAL, dekor Dub Allington, prodává KPP

Povrch všech dekorů je mořený, kartáčovaný a ošetřený přírodním olejem, hrany s mikro zkosením. Spoj pero-drážka umožňuje pokládku jak plovoucím způsobem, tak obvyklejším celoplošným lepením k podkladu. U pokládky lepením lze pod krytinu umístit podlahové topení. Celodubová konstrukce tloušťky 20 mm sestává z 5 mm silné nášlapné vrstvy, 11 mm silné nosné středové desky a 4mm protitahu. Díky vrstvené konstrukci se i přes tyto v podstatě „masivní“ rozměry jedná o velmi stabilní podlahu. Údržba se od ostatních dřevěných podlah s olejovanou úpravou neliší, důležité je zamezit dlouhodobému působení vody na povrchu, nepoužívat agresivní čisticí přípravky a krytinu pravidelně ošetřovat, v domácím prostředí olejovat přípravkem Kährs Satin Oil zpravidla 1 – 2x ročně.

Značka KÄHRS, kolekce REAL, dekor Dub Allington, prodává KPP

Pro více informací navštivte www.kpp.cz.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem