Letní horka dovedou pobyt v podkroví pořádně znepříjemnit. Klimatizace zase znamená další náklady a nevyužijete ji celoročně. Proto se jako optimální řešení nabízí masivní střecha. Navíc nové, přísnější požadavky na snížení energetické náročnosti, které vstoupí v platnost v roce 2020, stanovují v energetických průkazech budov také teplo potřebné k chlazení objektu.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Těžká masivní střecha zabraňuje únikům tepla a zároveň chrání podkroví proti přehřívání. U střech je důležitým parametrem tzv. fázový posun. To je čas, za který se střešní konstrukce prohřeje. Čím je konstrukce lehčí, tím rychleji a naopak. U dřevěných krovů to bývá cca 4 hodiny. Znamená to, že v letní sezoně se dřevěný krov rychle prohřeje a v podvečer je v podkroví k nevydržení. U střechy Ytong Komfort je fázový posun cca 13 hodin. Čili teplo, které působí na střechu, nestihne proniknout do obytného prostoru dřív, než sluníčko zapadne. Další výhodou, související s hmotností střechy, je ochrana proti hluku. Těžké konstrukce utlumí větší hluk než ty lehké. Přidanou hodnotou je nehořlavost konstrukce.

Masivní střecha ze systému stavebních komponentů Ytong splňuje náročné požadavky na snížení energetické náročnosti (Zdroj: XELLA)

Střecha je ze všech konstrukcí budovy nejvíce zatížena vnějšími vlivy. Odolává výkyvům teplot kolem 80 °C, poryvům větru až do cca 50 m/s, hluku, který může dosahovat hladiny kolem 70 dB. Chrání před hmyzem, nejrůznějšími druhy záření, před prachem. Její kvalita zásadním způsobem ovlivňuje stav vnitřního prostředí budovy.

Všechny tyto požadavky splňuje masivní střecha ze systému stavebních komponentů Ytong.  Nemusíte se ale obávat zvýšených nákladů na stavbu: přičteme-li k ceně běžné střechy cenu klimatizace, dostaneme se na srovnatelné pořizovací náklady. Provoz je pak nesrovnatelně výhodnější, protože chlazení prostor v letních měsících podstatně zvedne účty za energie. Střecha z Ytongu má však i další zajímavá plus. Díky alkalickému složení je u ní nulové riziko napadení plísněmi a škůdci. Další výhodou je variabilita – můžete realizovat jakýkoli tvar prakticky bez omezení, je jedinečná pro šikmé střechy i vikýře až do úhlu 45°.

Masivní střecha ze systému stavebních komponentů Ytong splňuje náročné požadavky na snížení energetické náročnosti (Zdroj: XELLA)

Jednoduchá montáž je ověřena i u stavebníků svépomocí

Konstrukce Ytong Komfort se prosadila i u staveb svépomocí, protože na rozdíl od střech dřevěných nevyžaduje spoluúčast tesařů. Jednoduchou sedlovou střechu o ploše 100 m2 smontuje dvojice zručných pracovníků během tří dnů.

Další nezanedbatelnou úsporou ve srovnání s „klasickým“ krovem představuje fakt, že střecha Ytong Komfort je difuzně otevřená a nevyžaduje proto parozábranu.  Tato citlivá součást konstrukcí střech je jednak časově relativně náročná, k tomu ještě vyžaduje na našich stavbách bohužel zřídka přítomnou preciznost provedení.

Konstrukce Ytong Komfort byla použita při stavbě rodinného domu v Lovosicích. (Zdroj: XELLA)

Střecha se také vyznačuje vysokou vzduchotěsností. Proto je ideální pro pasivní a nízkoenergetické domy, u nichž odborníci z Ytongu doporučují řešení formou jednovrstvého zdění bez zateplení. Právě s ním je masivní střecha ideálně kompatibilní. Výsledkem je rychlá a jednoduchá výstavba homogenního jádra domu, který je základem kvalitního a zdravého bydlení. Za zmínku určitě také stojí to, že na domy v pasivním standardu je možné čerpat dotace Nová zelená úsporám.

Ytong.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem