Montované domy pomáhají šetřit starosti i čas při stavbě. Ale pozor, montovaný rodinný dům se nemusí rovnat dřevostavba. Pokud je vám rychlost výstavby u dřevostaveb sympatická, ale raději byste bydleli v domě, který má vlastnosti cihlového, pak jsou tu přesně pro vás montované domy z keramického Liaporbetonu. 

(Komerční prezentace)

Chytrá technologie pro stavbu rodinného domu

Dům jedním tahem (DJT) nabízí velmi rychlý a léty prověřený způsob výstavby domů z velkoplošných dílců z keramického betonu (Liaporbetonu) s minimem mokrých procesů.

Prohlédněte si celý postup stavby Domu jedním tahem v galerii pod článkem!

Keramický beton se vyznačuje vysokou pevností a žáruvzdorností, jako běžný beton. Oproti němu má ale navíc také nižší objemovou hmotnost a skvělé zvukové a tepelné izolační vlastnosti, takže dům bude mít i nízké nároky na vytápění. Unikátní stavebnicový systém z velkoplošných dílců umožňuje rychlou a přesnou výstavbu.

Díky těmto a mnoha dalším výhodám ušetříte cenný čas při výstavbě a spoustu peněz nejen při realizaci domu, ale také při jeho užívání. Zvolíte-li tento kvalitní materiál a technologii, získáte bezproblémové bydlení v domě s dlouhou životností.

Vyberte si z 25 typových domů, které si lze přizpůsobit podle vlastních představ. Typový projekt k domu získáte při objednávce stavby od  Dům jedním tahem zcela zdarma.

Dům jedním tahem: 2. den - zahájení montáže

Průběh výstavby – hrubá stavba za 4 dny  

Po tom, co si vyberete některý z typových domů a do projektu budou zapracovány úpravy dle vašich přání, vyrobí se všechny obvodové dílce a vnitřní příčky. U patrových domů je součástí dodávky také betonové schodiště a monolitický strop.

Stavba Domu jedním tahem začíná na připravené základové desce, kterou si můžete zrealizovat předem sami nebo ji nechat na DJT.

Realizace hrubé stavby patrového domu trvá pouhé 4 dny:

1. den: montáž stěn v přízemí, montáž dílců polostropu a schodiště, zalití styků

2. den: odšalování spár a začištění, dokončení pokládky vrchní výztuže, zašalování schodů a otvorů, betonáž stropu – poté následuje technologická přestávka (7-10 dnů dle klimatických podmínek), aby mohl strop vytvrdnout

3. den: montáž stěn 2.NP, zašalování svislých a vodorovných spár + zabetonování

4. den: ukončení výstavby hrubé stavby, odstranění stojek, předání staveniště.

Dům jedním tahem: 6. Montáž stěn patra

Realizace hrubé stavby přízemního domu trvá pouhé 2 dny.

Na stavbě bude čisto, žádné dodatečné sekání instalací, řezání drážek, broušení apod. Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou  včetně krabiček připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.

Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím.

Izolační a akumulační schopnosti Domů jedním tahem se v průběhu zimy starají o tepelnou pohodu a v létě udržují rozumnou teplotu v domě.

Nespornou výhodou technologie Domu jedním tahem je, že při realizaci hrubé stavby probíhá minimum mokrých procesů, což umožňuje nastěhování do domu ihned po finálním dokončení výstavby.

Podívejte se na video ze stavby Domu jedním tahem - dům Helena:

Hrubá stavba, která by vám jinak zabrala týdny či měsíce, bude hotova do čtyř pracovních dnů. Navíc se zárukou výrobce.

Dům jedním tahem: 8. Dokončená hrubá stavba

Dům k dokončení do 2 měsíců

Další možností, kterou DJT nabízí, je převzít dům ve fázi „dům k dokončení“. Stavba domu do této fáze realizace netrvá déle než 2 měsíce. Po realizaci hrubé stavby (popsané výše) následuje montáž krovu a pokládka střešní krytiny s okapovým systémem Bramac (30 let záruka na střešní tašky, 15 let záruka na kompletní střešní systém).

Po osazení oken a vchodových dveří vám bude předán klíč k uzavřenému domu pro dokončení stavby. Po předání domu k dokončení na vás zbudou už jen méně náročné řemeslnické práce. Ve stěnách jsou již připraveny drážky pro rozvody, stěny hladké, takže dům dokončíte s daleko menší pracností a náklady pomocí známých a zručných řemeslníků ve svém okolí.

Nastěhovat se můžete za 6 měsíců! Dům lze dokončit do 6 měsíců od zahájení výstavby. Díky minimu mokrých procesů stavba nepotřebuje „vymrznout“ přes zimu a je ihned po dokončení připravena k nastěhování.

Chcete vidět, jak se bydlí v domech jedním tahem? Navštivte s námi výrobu, probíhající stavby i již obydlené domy. Více informací najdete na stránkách projektu Dům jedním tahem.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem