Barevný systém Ceresit Intense přináší úplně novou řadu 36 tmavých, intenzivních prémiových barev pro elastomerovou omítku Ceresit CT 79 Impactum. Pouze díky této omítce a jejím vlastnostem může mít vnější vrstva zateplovacího systému intenzivní, tmavý odstín - bez omítky Ceresit CT 79 by při aplikaci takto tmavých barev došlo k deformaci zateplovacího systému.

Zajímavý projekt, kombinující tradiční a moderní formy architektury. Finální vrstva horní části se vzhledem dřeva je z Ceresit Visage, odstín Bengal teak, a koresponduje je s rubínovým odstínem Ceresit Intense, použitém na vybraných plochách v přízemí objektu.Čísla mluví ostatně samy za sebe - zatímco běžné zateplovací systémy lze probarvovat se součinitelem rozptýleného odrazu světla (HBW index) v úrovni cca 25% (0 % je totožná s černou a 100 % s bílou barvou), fasádní zateplovací systém Ceresit Ceretherm Impactum lze díky elastomerové omítce Ceresit CT79 probarvit až téměř na 5% (u odstínu Diamond Night).

Nová barevná paleta Ceresit Intense byla vytvořená pro potřeby architektů a investorů s cílem umožnit dokončit vzhled budovy v souladu s moderními trendy, ke kterým intenzivní a výrazné barvy bezpochyby patří. Koncepce barev byla inspirována přírodní krásou drahokamů, jejich barvami a celkovou odolností. Barvy jsou rozdělené do sedmi barevných skupin - od smaragdově zelené až po diamantově šedou.

Demonstrace intenzivních odstínů, které nabízí systém Ceresit Intense. Vivid Amber je dominantou a krásně kontrastuje s šedým povrchem Diamond Morning. Poměrně jednoduchý architektonický projekt tak dostává nové rozměry.Klíčové vlastnosti omítek Ceresit Ceretherm s odstíny barevné palety Intense

• výběr z desítek tmavých a intenzivních odstínů (HBW index až 5%*)

• vysoká stálobarevnost

• extrémní odolnost proti mechanickému a tepelnému namáhání

• extrémní flexibilita a odolnost proti vzniku trhlin a vyblednutí barev

• vysoká odolnost proti náhlým klimatickým změnám

• vysoká odolnost proti průniku vody a biologické kontaminaci (řasy, houby, plísně)

• silný samočistí efekt a odolnost proti usazování nečistot na fasádě

Moderní dům se statečným kombinaci tří velmi intenzivních barev Ceresit Intense. Zdůrazňují kubické formy projektu a pomáhají budově brilantně vystoupit ze svého okolí.Omítky a fasádní nátěry Ceresit Ceretherm jsou podle barev a designu rozdělené do tří hlavních kategorií: Colours of Nature, Visage a Intense a dohromady tvoří bohatou paletu několika stovek odstínů a mnoha druhů struktur.

Všechny tři kategorie společně těží z rozmanitosti a krásy přírody – jedna z jejich barev (Colours of Nature), další z jejích materiálů (Visage) a třetí z drahokamů (Intense Colour). Díky tomu je možné zvolit libovolnou barvu od jemné pacifické modré až po velmi tmavou diamantovou barvu a současně si vybrat i strukturu povrchové úpravy s designem kamene, dřeva nebo kovu. Díky takto široké nabídce různých barev a vzhledů si tak architekt, investor či realizační firma může vytvořit fasádu do libovolného stylu, ať už navrhuje či staví nový dům, nebo rekonstruuje stávající. Dům s novou fasádou tak může splývat s okolím, ale také z něj elegantně vyčnívat.

Více informací o omítkách a fasádních nátěrech Ceresit Ceretherm najdete na www.ceretherm.cz, www.ceresit-visage.cz a www.ceresit-impactum.cz.

logo MessengerPoslat Messengerem