Nechcete být svázáni s jedním místem, ale zároveň milujete svůj dům? Ideálním řešením je PORT X. Tento netradiční designový objekt se může stát vaším novým domovem. PORT X vyniká plnou mobilitou a je vždy připraven pro přesun na jiné místo. Může se zvětšovat s růstem vaší rodiny.

PORT X je přístavem myšlenek na příjemný život bez hranic. Nekonečná svoboda a touha vychutnávat život plnými doušky je cítit v každém jeho detailu.Ladné křivky PORT X vznikaly pod rukama známých architektů z Ateliéru SAD – Jerryho Kozy a Adama Jirkala. Informace o aktuálním místě kotvení prototypu této unikátní stavby v Praze a o otvíracích hodinách najdete na www.portx.cz.

Pokud dáváte přednost aktivnímu životu, s PORT X se nemusíte obávat stereotypu. Svůj moderní příbytek totiž můžete přemisťovat z místa na místo. Neuváže vás k jednomu pozemku, jednomu výhledu. Naopak, může se s vámi posouvat stejně jako vaše perspektivy a preference.

Adjektiva “flexibilní” a “nezávislý” se s PORT X pojí stejně neoddělitelně jako přípona “X”. PORT X je totiž sestaven z jednotlivých modulů. Na přání majitele může stavba růst, měnit svou vnitřní strukturu i vnější podobu.“Z města rovnou ke sjezdovce, z hor do nížiny, do malebné vesničky, na vodu nebo souš - takové budou vaše možnosti, ze kterých můžete volit kdykoliv se vám zachce,” vypočítává architekt Jerry Koza.

Objekt hausbótu se skládá ze dvou samostatných částí. Ponton, na kterém jsou umístěny moduly užitné části, zajišťuje stabilitu a mobilitu v případě tažení lodí. Objekt se může přemisťovat dle požadavků majitele a aktuálních možností kotvení na toku řeky. Výškový rozdíl mezi břehem a PORT X je řešen mobilní lávkou. Lze jej snadno rozložit a opět smontovat. Vyniká plnou mobilitou a je vždy připraven pro přesun na jiné místo. Otevírá nejen nové možnosti deponování na místech, kde je konvenční výstavba problematická, ale umožňuje také pružnější přizpůsobení životnímu tempu jeho uživatelů.

Rodina odhlasovala stěhování na jiný konec Evropy? Není třeba smutně se loučit s bytem - pocestuje s vámi. Rozložit, naložit a jedeme!Celý objekt je bezbariérový, výška podlah tvoří jednu rovinu ve všech místnostech. PORT X je jednopodlažní, má obdélníkový tvar s pultovou střechou. Sestává z 3-6 segmentových dílů – modulů. Pomocí lávky je možné propojit více modulárních objektů. Jednotlivé segmenty jsou vyrobeny z kompozitového sendviče, který tvoří několik vrstev laminátu a tepelné izolace. Segmenty mají tvar písmene „C“ v průřezu, je tedy spojena podlaha, boční stěna a strop. Vnitřní prostor je rozdělen SDK příčkami. Jako obklad stěn, stropů a podlah je použito modřínové dřevo. V objektu jsou rozvody vody, kanalizace, elektřiny (silnoproud a slaboproud), ventilátory, čidla, světla, atd. V podlaze jsou zapuštěny elektrické konvektory, které vytápějí místnosti.

Objekt hausbótu se skládá ze dvou samostatných částí. Ponton, na kterém jsou umístěny moduly užitné části, zajišťuje stabilitu a mobilitu PORT X v případě tažení lodí.Díky precizně zpracovaným přírodním materiálům a elegantním a příjemným tvarům rozehraje PORT X vlídný dialog s okolím. „Člověk si má užívat místa, na kterém je,” říká jeden z autorů návrhu Adam Jirkal a jeho kolega, spoluautor návrhu Jerry Koza, dodává: „Budova navazuje kontakt s prostředím. PORT X je nízko nad vodou nebo terénem. Přední část dodává příjemnou světelnost, zadní zase přirozenou intimitu”.

Projekt PORT X může být taktéž řešením pro malé až středně velké firmy. Rostoucí společnosti se díky němu vyhnou riziku častého stěhování, které způsobuje mnoho komplikací. Díky přídavným modulům lze zvětšovat prostory dle potřeb.

PORT X je přístavem myšlenek na příjemný život bez hranic. Nekonečná svoboda a touha vychutnávat život plnými doušky je cítit v každém jeho detailu.Co se týče výbavy v představeném modelu, je vskutku velkorysá. O kompletní systémovou elektroinstalaci se postarala společnost Insight Home, která vybavila objekt svým inteligentím systémem inHome. Díky jejich elegantnímu řešení je kontrola nad celým objektem řízena intuitivně z iPadu nebo iPhonu a to i na dálku, a umožňuje nejen ovládání audia a videa, osvětlení, stínění, topení a chlazení, kamer a zabezpečení, ale i veškerých další funkcí spojené s celoročním provozem - kontrola teploty a stavu vody v nádržích, hlídání výšky Vltavy apod. Stínící technika je také tím nejlepším, co se na trhu nabízí a byla dodána společností Proklima. Osvětlení bylo plně v režii společnosti Etna, která dodala své prvotřídní produkty - světla Guzzini.

Cena se pohybuje dle individuální dispozice a výbavy od 4,5 mil. Kč.

Více informací a detailů na www.portx.cz.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem