Nový showroom předního dovozce a distributora podlahových krytin společnosti Kratochvíl parket profi v Praze Čestlicích neprodává podlahy. Na první pohled nelogickou informaci uvádí na pravou míru jednatel společnosti KPP Ing. Petr Kratochvíl: „Neprodáváme jen podlahy, ale celý interiér. Podlaha už dnes není jen nepodstatnou částí místnosti, ale výrazným interiérovým prvkem, zásadně ovlivňuje design a funkčnost celého interiéru a s vědomím této důležitosti je třeba podlahu vybírat. Koncepčně jsme proto připravili showroom, ve kterém věříme, že si člověk vybere podlahu, jako kdyby ji měl udělanou na zakázku.“ 

(Komerční prezentace)

Mottu o prodeji celého interiéru nahrává i fakt, že showroom KPP je součástí jednoho z největších interiérových center u nás HANAK FORUM s plochou cca tři tisíce metrů čtverečních. S předním českým výrobcem kuchyní, dveří a nábytku společností Hanák proto KPP navázalo spolupráci a zákazník si tak opravdu může na jednom místě barevně i materiálově sladit podlahu, kuchyň, dveře a ostatně i další vybavení, protože v interiérovém centru jsou zastoupeni i prodejci keramických obkladů a sanity.

Nový showroom KPP v Čestlicích nabízí nejen podlahy, ale celý interiér (Zdroj: KPP, www.kpp.cz)

Podlahy inspirují příběhem a oslovují více smyslů

Nový showroom společnosti Kratochvíl parket profi v Praze Čestlicích nabízí podlahy s příběhem, inspiruje návštěvníky skandinávskou čistotou či minimalistickým stylem a oslovuje hned několik jejich smyslů najednou. Podívat se, dotknout se povrchu a třeba i přivonět k dřevěným podlahám mohou zákazníci ve dvou patrech s pěti sty ukázkami krytin.

Showroom KPP je koncipován tak, aby se jeho návštěvník seznámil se všemi možnostmi, které podlahové krytiny nabízejí, porozuměl podlaze a opravdu věděl, jakou si kupuje. Koncept vychází ze skutečnosti, že z malého vystavovaného vzorku není možné posoudit, jak bude výsledná podlaha vypadat. Proto se zde zákazníkům snaží maximálně přiblížit jednotlivé druhy podlah z různých úhlů a provést je postupnými kroky až ke konkrétní podlaze, jak když si filtrujete nabídku podle zadaných kritérií v internetovém obchodě.

Nový showroom KPP v Čestlicích nabízí nejen podlahy, ale celý interiér (Zdroj: KPP, www.kpp.cz)

Showroom návštěvníka provede výběrem formátů, povrchů i tříděním

V přízemí jsou u dřevěných podlah na stěnách vystaveny reálné ukázky formátů, od několika centimetrových lamel až po 6metrové prkno, od jednolamel po třílamely, včetně ukázek zámkových spojů a perodrážek pro lepší představu, jak se pokládá plovoucí podlaha, respektive jak se krytina celoplošně lepí.

V další sekci následuje přehled opět reálných ukázek povrchových úprav. „Existuje mnoho povrchů a druhů úprav dřeva, vybrali jsme proto 12 nejdůležitějších, od saténového laku, přes olej, ručně kartáčovaný povrch, řezanou strukturu, je tu i ukázka „V“ drážky a mikrodrážky, prostě vše podstatné, aby zákazník viděl, co jednotlivé termíny znamenají, a mohl si na povrchy i sáhnout, cítil ten rozdíl a pocitově se mohl rozhodnout, co mu vyhovuje,“ vysvětluje jednatel KPP Ing. Petr Kratochvíl.

Pro představu, jak bude vypadat celá podlaha, je důležitá i ukázka třídění dřevěných podlah. Na malém vzorku zákazník obvykle nepozná, jaká bude celková sukovitost v ploše, zda bude výsledný dojem čistý, nebo naopak rustikální. Proto KPP pamatuje i na tento parametr a opět ho lidem vysvětluje na velkých formátech.

Nový showroom KPP v Čestlicích nabízí nejen podlahy, ale celý interiér (Zdroj: KPP, www.kpp.cz)

Přízemí dominuje Kährs, horní patro je orientováno na ekologii

Nový showroom, který si společnost KPP sama navrhla, obsadil dvě patra a zhruba 300 m2 plochy. Přízemí se věnuje dřevu a dominuje mu představení švédské společnosti Kährs, firmy s tradicí od roku 1857 a největšího výrobce třívrstvých podlah na světě, jejichž výhradním dovozcem a distributorem v ČR je právě Kratochvíl parket profi.

Několika kolekcím Kährs je věnován speciální prostor a je popsán i jejich příběh. „U dražších kolekcí zákazník očekává něco víc, než jen vzorek podlahy, třeba příběh jejich vzniku, inspiraci tvůrců,“ vysvětluje Petr Kratochvíl. Dalšími zastoupenými značkami je vlastní brand 1FLOOR q nová značka dřevěných podlah Karelia.

V horním patře jsou představeny vinylové podlahy (holandský mFlor a německé Wineo), ekologické podlahy (Wineo PURELINE a finský UPOFLOOR), marmoleum (výrobce Forbo), německé lamináty Wineo a Classen, venkovní terasy italské značky iDecKing a mnoho dalších.

Svůj prostor v prvním patře dostaly i developerské projekty, protože KPP se podílí na realizaci spousty novostaveb. Developeři tak v showroomu našli důstojné místo k předvedení nadefinovaných podlah svým klientům pro jednotlivé projekty.

Více informací najdete na stránkách společnosti Kratochvíl parket profi www.kpp.cz

Zdroj: Inzertní sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem