Touha po intenzivnějším kontaktu s okolím a potřeba více světla vede k stále větším proskleným plochám. Tento trend se netýká jen novostaveb, ale často také rekonstrukcí. Větší plochy a systémy se nepoužívají jen u oken, ale rovněž u dveří. Rostoucí oblibě se těší tzv. HS portály, které zvyšují funkčnost i komfort obývacího pokoje. Velké prosklené plochy však přinášejí daleko vyšší nároky na kvalitu materiálu, ze kterého jsou okenní profily vyrobeny.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Před deseti lety představila společnost REHAU kompozitní materiál na bázi PVC a skelných vláken RAU-FIPRO®, který znamenal zásadní zlom v navrhování okenních systémů. Tento materiál eliminoval všechny neduhy velkých formátů a umožnil vyrábět okna či dveře v rozměrech, které byly možné jen u hliníkových profilů. Navíc do určitých rozměrů nebylo nutné používat ocelové výztuhy, což vedlo k vylepšení součinitele prostupu tepla a ke snížení hmotnosti okna. REHAU nyní představuje systém GENEO s novou generací kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, která posunuje možnosti architektury o další kus dál, tedy hlavně do šířky a výšky.

Před deseti lety představila společnost REHAU kompozitní materiál na bázi PVC a skelných vláken RAU-FIPRO, který znamenal zásadní zlom v navrhování okenních systémů. REHAU nyní představuje systém GENEO s novou generací kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, která posunuje možnosti architektury o další kus dál, tedy hlavně do šířky a výšky. (Zdroj: Rehau)

Materiál RAU-FIPRO X má mnohem vyšší podíl skelných vláken (o 53,8 % více), než tomu bylo u první generace. Tím bylo dosaženo výrazně vyšší stability (o 50 % více než u klasického PVC profilu) a tvarové stálosti velkých formátů. Protože 90 % všech okenních systémů nepotřebuje ocelové výztuhy, nízká hmotnost okenního rámu usnadňuje nejen manipulaci, ale pochopitelně také instalaci. Všechny pozitivní vlastnosti první generace kompozitního materiálu zůstaly samozřejmě zachovány. Jedná se hlavně o vynikající tepelněizolační vlastnosti (Uw = 0,6 W/m2K) a výrazný hlukový útlum (do 47 dB). Okna GENEO jsou rovněž odolnější proti vloupání a jsou zařazovány do bezpečnostní třídy RC3. Mají certifikaci pro pasivní domy.

Hlavním přínosem materiálu RAU-FIPRO X je nárůst rozměrů. Nevyztužené křídlo v bílé barvě může být s kompozitním materiálem RAU-FIPRO X nyní navrženo až do výšky 2,4 m a šířky 1,45 m. Naopak u vyztuženého profilu v bílém provedení výška narostla až na 2,8 m a šířka na 1,6 m. V případě barevného provedení a lepeného skla je možná maximální výška 2,5 m a šířka 1,5 m. Křídlo z tohoto materiálu unese sklo o hmotnosti až 100 kg.

Před deseti lety představila společnost REHAU kompozitní materiál na bázi PVC a skelných vláken RAU-FIPRO, který znamenal zásadní zlom v navrhování okenních systémů. REHAU nyní představuje systém GENEO s novou generací kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, která posunuje možnosti architektury o další kus dál, tedy hlavně do šířky a výšky. (Zdroj: Rehau)

Plastová okna jsou velmi oblíbená hlavně pro snadnou údržbu a dlouhou živostnost. Z pohledu nabídky dekorů KALEIDO COLOR (od fólie přes barvu až po imitace hliníku a dřeva) je stupnice jejich použití z architektonického hlediska bezkonkurenčně nejširší. Díky inovaci kompozitního materiálu RAU-FIPRO X má nyní okenní systém GENEO vylepšenou tuhost i větší odolnost proti ohybu, což je, vzhledem ke stále častějšímu používání tmavých dekorů, velmi důležitý detail, který uživatel ocení především v letních měsících, kdy se okenní profily zahřívají i na velmi vysoké teploty.

Další informace lze nalézt na Rehau.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem