Hledání klíčů a trefování se tím správným do zámku vchodových dveří pravděpodobně známe všichni. Nejen tento opakující se „proces“ při odemykání a zamykání chytře nahrazuje nový modulární systém pro ovládání vchodových dveří Schüco Door Control System (dále DCS) s volitelnými prvky, jako je např. čtečka otisků prstů či kódová klávesnice.

Schüco Door Control SystemTento automatizovaný systém ovládání dveří se při montáži dokonale zapustí nejčastěji přímo do dveřního profilu. Povrch z kvalitního černého skla tak zaručuje elegantní čistý vzhled, jednotlivé volitelné moduly - čtečka otisků prstů, klávesnice, zvonek, osvětlení, domovní číslo s podsvícením a další - pak komfortní ovládání. Volba a rozmístění dílčích modulů pro zajištění komunikace, kontroly a bezpečnosti vstupu je zcela na uživatelích rodinného domu.

Moderní princip kontroly a ovládání dveří přináší obyvatelům rodinných domů vysoký stupeň zabezpečení. Upřednostňuje se zde personifikovaný vstup přes kódové klávesnice či čtečky otisků prstů (biometrické údaje) a naopak potlačuje tradiční zamykání a odemykání klíči. Se systémem Schüco DCS tak odpadá nejen dokola se opakující hledání klíčů, ale i další překážky a komplikace, které mohou nastat například při vstupu nebo naopak vycházení malých dětí či handicapovaných osob. Vhodný ovládací modul se jednoduše namontuje do uživatelsky pohodlné a bezpečné výšky.

Schüco Door Control SystemK uživatelskému komfortu přispívají i další volitelné moduly, například reproduktor a mikrofon, video modul či senzor pohybu. Každé dveře jsou tudíž individuálně opatřeny výkonným komunikačně řídicím systémem, který lze dle preferencí dovybavit o modul bodového LED osvětlení, domovní číslo s podsvícením a zvonek. Jednotlivé komunikační (komunikace s dveřmi), kontrolní (kontrola oprávnění vstupu) a bezpečnostní prvky (zabezpečení únikových dveří) se vybírají a na panelu umisťují individuálně dle typu objektu a přání uživatele.

Promyšlené ovládání

Schüco Door Control SystemModulární zařízení DCS je vyjma nainstalovaného komunikačního dveřního systému Schüco kompatibilní i s dalšími technologiemi. Mohou to být chytré telefony, IP sítě či dokonce sofistikované systémy automatizovaného řízení budov, dle mezinárodního standardu KNX, a to za účelem zjednodušení a sloučení všech prvků automatizace do jediného systému.

Jednotný i individuální design

Schüco Door Control SystemDílčí moduly jsou rozměrově (s variabilní délkou) i designem jednotně uzpůsobené pro skryté uchycení v DCS panelu. Všechny moduly mají jednotný čistý design kvalitně opracovaného černého skla. Celý panel je pak elegantně zapuštěn nejčastěji přímo do rámu dveří. Zdůrazněme ještě, že kontrolní a komunikační panel Schüco DCS je integrovatelný nejen do dveřního profilu, alternativně umožňuje instalaci na zeď či do panelu. Systém je nositelem dvou významných ocenění iF product design award a red dot design award.

Samotná odborná montáž není složitá, přispívá k tomu nejen modulární struktura, založená na jednoduchém „klip“ principu, ale i kódovaná kabeláž, předpřipravená k elektrické instalaci.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz nebo www.schueco.de, kde navíc najdete ilustrační videa.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem