Česko má nové nezávislé hodnocení kvality stavebních materiálů. Je jím projekt Kvalitní Stavební Materiály. Hodnocení kvality se zúčastnily stovky profesionálů – lidé ze stavebních firem, zedníci, pokrývači, klempíři, instalatéři, topenáři a elektrikáři. Hodnotili kvalitu stavebních materiálů v 25 kategoriích hrubé stavby, střech, koupelen a elektroinstalací. Uživatelé a stavebníci se tak nyní mohou dozvědět v nejobsáhlejším nezávislém hodnocení kvality, kteří výrobci vyrábějí nejkvalitnější stavební materiály a porovnat si hodnocení jejich kvality.

(Komerční prezentace)

"Česko má nové nezávislé hodnocení kvality stavebních materiálů. Je jím projekt Kvalitní Stavební Materiály. V tomto projektu hodnotí kvalitu pouze ti, kteří s materiály denně pracují a mohou tak ze zkušenosti rozeznat rozdíly v kvalitě," uvádí Zbyněk Joura, manažer projektu.„V projektu Kvalitní Stavební Materiály hodnotí kvalitu pouze ti, kteří s materiály denně pracují a mohou tak ze zkušenosti rozeznat rozdíly v kvalitě,“ uvádí Zbyněk Joura, manažer projektu.“ Kvalitu střešních materiálů hodnotí tesaři, klempíři a pokrývači;  kvalitu vybavení do koupelen hodnotí instalatéři; elektroinstalace hodnotí elektrikáři a stavební materiály pro hrubou stavbu hodnotí majitelé a zástupci stavebních firem a zedníci. Získáváme tak nezávislé hodnocení kvality od těch, kteří různé materiály skutečně důkladně znají z vlastní praxe.“

Řemeslníci hodnotí kvalitu stavebních materiálů ze dvou hledisek: 1) na základě vnímání značky stavebních výrobků, 2) na základě hodnocení kvality podle opravdové vlastní zkušenosti.

Hodnocení vnímání značek dle kvality – ocenění NEJLEPŠÍ 2016

Ocenění NEJLEPŠÍ může získat v každé stavební kategorii pouze jedna značka stavebních materiálů, jež bude jako nejlepší ohodnocena největším počtem řemeslníků a zástupců stavebních firem. Ocenění NEJLEPŠÍ je potvrzením jedinečnosti stavebních výrobků a potvrzením vysokého vnímání image značky. Toto ocenění může získat v kategorii pouze jedna firma.

V jednotlivých kategoriích ocenění NEJLEPŠÍ získávají:

Kategorie

Vítěz

Kategorie

Vítěz

Cihly

Heluz

Pálené tašky

Tondach

Pórobetony

Ytong

Betonové tašky

Bramac

Betonové výrobky

Best

Plechové krytiny

Prefa Aluminiumprodukte

Fasádní systémy

Weber

Hydroizolační fólie

Fatra

Garážová vrata

Hörmann

Střešní okna

Velux

Plastová okna

Vekra

Střešní tepelné izolace

Rockwool

Komíny

Schiedel

Asfaltové šindele

Iko

Kotle

Viessmann

Podstřešní fólie

Dörken

Vany

Ravak

Okapy

Prefa Aluminiumprodukte

Sanitární výrobky

Jika

Elektrické zásuvky a spínače

ABB

Vodovodní baterie

Hansgrohe

Jističe

Eaton

Podlahové topení

Rehau

Domovní vstupní systémy

ABB

Radiátory

Korado

 

 

Hodnocení kvality na základě osobní zkušenosti – ocenění TOP QUALITY 2016

Do hodnocení kvality na základě osobní zkušenosti řemeslníků byli zařazeni všichni výrobci ve vybrané stavební kategorii. Ocenění TOP QUALITY získávají jen výrobci, s jejichž materiály pracovalo v předešlém roce dostatečně velké množství hodnotících odborníků a jež dosáhli vysokého bodového hodnocení.  „Hodnocené materiály musely získat alespoň 7,5 bodu na desetibodové stupnici,“ uvádí Zbyněk Joura.

V tabulce níže je uvedeno hodnocení vybraných stavebních kategorií a výrobců, kteří získávají ocenění TOP QUALITY 2016.

Kategorie

Výrobce (v závorce bodové hodnocení kvality)

Cihly

Wienerberger Porotherm (8,60), Heluz (8,55)

Pórobetony

Ytong (8,82), Hebel (8,16)

Betonové výrobky

KB Blok (8,59), Best (8,55)

Fasádní systémy

Weber (8,82), Baumit (8,47)

Sanitární výrobky

Jika (8,66)

Radiátory

Korado (9,16)

Pálené tašky

Tondach (8,53), Bramac (8,47)

Betonové tašky

Bramac (8,65), KM Beta (8,10)

Plechové krytiny

Lindab (8,29), Satjam (7,75)

Střešní okna

Velux (9,23), Roto (8,70), Fakro (7,68)

Střešní tepelné izolace

Isover (8,74)

Okapy

KJG (8,47)

Elektrické zásuvky a spínače

ABB (8,94), Schneider Electric (8,61)

Jističe

Eaton (9,04), OEZ (9,02)

„Při výběru materiálů pro stavbu nebo rekonstrukci domů, bytů, střech, koupelen nebo elektroinstalace si nyní mohou uživatelé snadno zjistit a porovnat kvalitu jednotlivých výrobců a vybrat si takové, které budou vyhovovat jejich požadavkům na kvalitu a následně i cenu,“ uvádí Zbyněk Joura, průkopník hodnocení kvality stavebních materiálů v ČR. „Všechny výsledky jsou přehledně zpracovány na webu KvalitniStavebniMaterialy.cz“

Certifikáty kvality NEJLEPŠÍ a TOP QUALITY slouží jako nezávislé potvrzení kvality výrobců. Uživatelé mohou upřednostňovat právě takové výrobce, kteří toto ocenění od řemeslníků získali.

Více na: www.KvalitniStavebniMaterialy.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem