Celostátní soutěž Pasivní dům roku, kterou pořádá společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu, aliancí BAHAL a Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci veletrhu For Pasiv 2016, vstupuje do druhého kola, ve kterém bude veřejnost vybírat vítěze z domů předvybraných v prvním kole odbornou porotou. 

Z mnoha přihlášených vybrala odborná porota desítku nejzdařilejších nízkoenergetických domů a podpořila tak budoucí stavby zdařilých pasivních domů a domů s velmi nízkou energetickou náročností na území našeho státu. Ukázala kudy a kam vede cesta v současném stavebnictví, tedy stavět úsporné a přitom komfortní rodinné domy a svým výběrem posílila pozitivní vnímání této moderní výstavby.

V desítce nominovaných domů, které byly dokončeny v letech 2010 až 2015 a splňují kritéria pro pasivní domy nebo domy s velmi nízkou energetickou náročností, jsou tři domy z cihel HELUZ Family: dům v Hostivicích je z jednovrstvé konstrukce Family 38 2in1, dům z Vrané nad Vltavou je také z jednovrstvé konstrukce z Family 50 2in1 a dům s terasou ze Vsetína zase z velice kvalitního cihlového materiálu HELUZ Family 30. 

Dům z jednovrstvé konstrukce HELUZ Family 38 2in1, Hostivice

První dva z vybraných cihlových rodinných domů jsou bez dodatečného zateplení. Tedy z jednovrstvé konstrukce bez nutnosti lepit na obvodový plášť další tepelnou izolaci. 

Výběr poroty potvrzuje skutečnost, že lze stavět úsporné nízkoenergetické domy i a bez dodatečného zateplování. Že stačí správná volba materiálu, aby vaše bydlení bylo komfortní, zdravé, a zároveň levné.

Dům z jednovrstvé konstrukce z HELUZ Family 50 2in1, Vrané nad Vltavou

Chcete-li se připojit k hlasování, vyberte si na stránkách Pasivní dům roku tři domy, které se vám nejvíce líbí, a podpořte je. Vybírat můžete do 29. února.

(Komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem