Co musí umět dobrá a hlavně zdravá izolace? Jako první vás asi napadne úspora nákladů za vytápění – tedy vytvoření tepelné pohody v zimních měsících. Dobrá izolace musí ale také umět odolat letním horkům a efektivně se vypořádat s vlhkostí a zabránit tak tvorbě plísní.

(Komerční prezentace)

Jako to platí všude, i u izolace se investice do kvality vyplatí. O zdraví celé rodiny snad ani nemusím mluvit. Navíc šetření při zateplování domu nebo bytu se může ošklivě nevyplatit. V nejlepším případě nesplní vaše očekávání v podobě malých úspor za vytápění, v tom horším případě vytvoří z vašeho domova nepříjemné vlhké místo plné nezdravých plísní. To pak samozřejmě nezbude nic jiného, než stávající zateplení demontovat a celé ho předělat. Pokud s ničím takovým nechcete mít starosti, vybírejte pečlivě. Vezměte do úvahy všechny argumenty a volte moudře. A tady je jeden tip. Co takhle to zkusit s celulózou?

Foukaná celulózová izolace přináší pro vaše bydlení komfort po celý rok.

Ohně se bát nemusíte

Celulózová izolace se vyrábí z rozvlákněného dřevitého papíru. Celulóza přebírá některé důležité vlastnosti dřeva, v první řadě je dobré zmínit, že jde o ekologický, přírodní a samozřejmě zdravotně nezávadný materiál, který je na dotek příjemný. Stačí vzít do ruky například hojně používanou izolaci – minerální vatu. Bez ochranných pomůcek vám práce s ní způsobí kožní i dýchací potíže.

S celulózou se nic takového stát nemůže. Pokud byste si do ní lehli, spalo by se vám stejně dobře jako v dřevěné chalupě. Přestože je celulóza z velké části vyrobená vlastně z novinového papíru, nemusíte se bát ohně ani jiných strašáků, v podobě myší, hmyzu nebo snad plísní a hub. Speciální příměsi se postarají o to, aby celulóza nehořela, nechutnala hlodavcům a nemohly se v ní množit žádné mikroorganismy. Přesto zůstává přirozenou, přírodní alternativou k hojně používaným syntetickým a minerálním izolacím.

Climatizer Plus je přírodní izolace s nejdelší zárukou na trhu. A ohně se bát nemusíte.

Stop alergiím a astmatu!

Při rekonstrukci i výstavbě nového domu je třeba si uvědomit jednu základní věc. Domácnost je živý organismus, který, stejně jako lidské tělo, produkuje velké množství vlhkosti. Jednoduše tím, jak obyvatelé žijí, dýchají, sprchují se nebo suší prádlo. Pokud takovou vlhkost zabalíte do neprodyšné izolace, jako je například polystyren, koledujete si o vytvoření plísní, které z vašeho domova udělají všechno možné, jen ne zdravé místo pro život. Speciálně dětem a lidem trpícím alergiemi a astmatem se v takovém domě nebo bytě nebude vůbec dařit.

Celulózová izolace umožňuje domu „dýchat“ a vlhkost účinně odvětrat tak, aby plíseň neměla šanci. Proto mějte vždy na paměti, že nejde jen o to, uspořit zateplením domu peníze za vytápění, ale také vytvořit uvnitř zdravé prostředí. Protože v nemocné budově budou za nějaký čas žít jen nemocní lidé. Proč se tedy nezachovat chytře a nevybrat pro svoje bydlení takovou obálku, která uvnitř domu zajistí zdravé prostředí pro děti i dospělé?

Celulóza umí hospodařit s teplem

Tepelnou vodivost, která udává, jak rychle se teplo vyvětrá z interiéru do exteriéru má celulóza podobnou, jako izolace, které se používají nejčastěji. V čem ale výrazně vyniká, je akumulace tepla, kterou má až dvakrát lepší. Proto zajistí v interiéru stabilnější teplotu – v zimě se teplo tak rychle po vypnutí topení nebo vyhasnutí kamen neztratí, v létě zase naopak nepustí do interiéru vysokou teplotu, které by měla za následek nepříjemné přehřátí interiéru.

I to je důvod, proč je celulóza vyloženě vhodná pro zateplování podkroví nebo domů, jako jsou moderní dřevostavby, které ve své konstrukci nemají cihly a tepelná izolace je tak jediný adept pro akumulaci tepla. Pokud se použije izolace klasická, podkroví nebo zmiňované dřevostavby v zimě rychle vychladnou a v létě se zase rychle vyhřejí.

Investice do zdraví se vyplatí vždy

Úspora na vytápění, při celkovém zateplení stěn, střechy a výměně oken, činí až 60 %. Je samozřejmě těžké určit přesný čas, kdy začne zateplení vydělávat, protože ceny energií neustále rostou. Obecně lze ale říct, že návratnost zateplení celulózovou izolací bude v horizontu od 3 let v závislosti na tloušťce izolace a míře zateplení každého konkrétního domu.

Pokud chcete celulózovou izolací zateplit dutou konstrukci, tedy podkroví nebo stěnu dřevostavby, aplikuje se celulóza foukáním. Když je třeba ji nanést na zděnou stěnu, přistoupí realizační firma ke stříkání. Oba druhy aplikace jsou velice výhodné v tom, že se izolace dostane doslova všude i do velmi složitých míst, kam by se klasickou izolaci ve formě desek podařilo umístit jen stěží. Díky tomuto způsobu aplikace také nevznikají žádné odřezky a odpad, takže platíte jen za tu izolaci, která se v konstrukci skutečně použije.

V případě porovnávání ceny celulózové izolace a jejích konkurentů je třeba dát pozor na to, že se zpravidla uvádí částka včetně foukání a stříkání, tedy při aplikace izolace už nevzniknou žádné jiné náklady.

Záruka 20 let!

Stejně jako je důležité vybrat vhodný materiál izolace, nesmíte opomenout ani výběr kvalitní realizační firmy, která provede zafoukání nebo nastříkání izolace precizně. Pokud se totiž aplikace provede neprofesionálně, hrozí izolaci tzv. sesedání. To znamená, že materiál izolace časem slehne a vytvoří tak v konstrukci zcela nezaizolované místo. Přes takové místo pak samozřejmě uniká teplo, často se na něm ale také vykytují plísně, protože se na mnohem chladnější části konstrukce sráží vlhkost. Například celulózové izolaci Climatizer Plus věří její výrobce natolik, že na všechny její možné neduhy poskytuje jako jediná firma na trhu záruku 20 let.

Tak co, budete při výběru oblečení, do kterého zahalíte váš dům nebo byt, stejně vybíraví a pečliví, jako byste oblékali sami sebe? Přece jen je to rozhodnutí, které ovlivní život celé vaší rodiny.

Proč je dobré vsadit na zdravou izolaci najdete také na www.izolujzdrave.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem