V únorovém čísle Mého domu jsme vám představili dům Bungalov společnosti Canaba. Následně jsme „otestovali“ jeho vlastnosti v praxi. Zaměřili jsme se na běžný každodenní život rodiny, ale i na to, jak bude dům sloužit později, až budou děti dospělé či až bude sil ubývat a bude třeba bezbariérového domova.

Vzorový Bungalov jsme vyzkoušeli po všech stránkách. V jednopodlažní stavbě s chytře vymyšlenou a praktickou dispozicí jsme kritickým okem hledali slabá místa. Žádná jsme nenašli. Dům nabízí dostatek prostoru k práci i k odpočinku komukoli, kdo má rád otevřené prostory a zároveň dostatek soukromí.

Líbila se nám průchozí kuchyň spojená s jídelnou navazující na prostorný obývací pokoj plný denního světla, které proudí velkými prosklenými plochami orientovanými na terasu a zatravněnou zahradu.

Francouzská okna v obývacím pokoji a navazující jídelně vedou přímo na slunnou terasu, jejíž částečné zastřešení umožňuje užívat si ji za každého počasí.

Vžili jsme se do role manželského páru s odrostlými dětmi, které přijíždějí na návštěvu, později i se svými rodinami, a shodli jsme se na tom, že dům nabízí vše potřebné ke spokojenému životu.

Dokázali jsme si představit paní domu, jak připravuje rodinné hostiny nebo pohoštění pro přátele, na které mají teď manželé více času. Jídelní stůl je pro čtyři osoby, ale je tu dostatek místa i k rozložení desky a přidání několika židlí. Dvě prostorné pohovky postavené proti sobě a dostatečně velký konferenční stůl přímo vybízejí k neformálním setkáním a posezením s přáteli.

Dlažba v imitaci kamene stylově ladí s korpusy kuchyňské linky s dekorem dřeva a opticky navazuje také na obklad zdi (1).

Když jsme se rozloučili s příjemně vzdušným obývacím pokojem a zabrousili do odpočinkové části domu, byli jsme nadšeni úplně stejně. Spojovací chodba, ze které vedou dveře do pokojů a prosvětlené velké koupelny, nás zavedla do ložnice s francouzským oknem do zahrady. Podlaha v barvě přírodního dřeva sjednocuje celou zónu a v ložnici působí hřejivým a uklidňujícím dojmem.

Většina nábytku i doplňků v domě je z Ikea. Celkový dojem z prostoru je díky tomu velmi jednotný. Ložnici, stejně jako obývací pokoj, zdobí reprodukce obrazů Gustava Klimta.

Koupelna umístěná vedle ložnice má díky oknu přirozené světlo a odvětrání, a pokud se nechcete oddávat večerní koupeli, můžete se rychle osprchovat ve druhé vzdálenější koupelně domu. Další dvě místnosti dostupné z chodby se dají využít jako pracovna či jako pokoj pro hosty.

V Bungalovu jsou dvě samostatné místnosti zařízeny jako pracovny. Dobře však poslouží také jako dětské nebo hostinské pokoje.

Sečteno a podtrženo, Bungalov se nám líbil. Ať už by tu žil spokojený pár ve vyšším či středním věku, nebo mladá rodina s malými dětmi, které by se mohly bezpečně batolit celým domem, Bungalov je tím správným řešením.

Kontakt:

CANABA, a. s., Štětkova 1001/5, Praha 4, Infolinka domy: 800 910 910

www.canaba.cz, www.cvzd.cz

Text: Martina Paulová a Jana Polomová, Foto: Lukáš Hausenblas

logo MessengerPoslat Messengerem