Přední evropský výrobce komínových systémů společnost Schiedel, s.r.o. představila na letošním veletrhu FOR ARCH hlavní novinky roku 2017.  Vylepšení komínového systému Schiedel Absolut a nový typ komínového systému s integrovanou krbovou vložkou Kingfire LineareG.

(Komerční prezentace)

„Společnost Schiedel se snaží velkou část své energie vložit do hledání inovativních postupů a technologií. Velký důraz klademe rovněž na designové zpracování, které začalo být velkým tématem i u tak technické záležitosti, jako je komínové těleso. Myslím, že tento rok se nám podařilo splnit všechna naše předsevzetí a uvedení dvou nových produktů na letošním mezinárodním veletrhu je velkým úspěchem,“ komentuje představení novinek obchodní a marketingový ředitel Schiedel ČR Ing. Tomáš Pogány.

Schiedel Absolut prošel zásadní proměnou

Nová komínová pata systému Schiedel ABSOLUT se nyní bez problémů začlení i do obytného prostoru. Pro nepodsklepené domy je toto vítaná novinka.Schiedel Absolut je prvním certifikovaným komínovým systémem pro nízkoenergetické a pasivní domy. Letos prošel proměnou a to nejen na technické úrovni, ale i po vizuální stránce. Vývojáři společnosti Schiedel reagovali na rozšiřující se trend výstavby nepodsklepených domů, který výrazně redukuje technické zázemí a klade větší požadavky na designové zpracování technických detailů.

Komín Schiedel Absolut byl opatřen novou komínovou patou, na které byla tři viditelná dvířka nahrazena jedněmi, které navíc dokonale splynou s interiérem. Po omítnutí se stávají téměř neviditelnými. Komínová pata tak může být umístěna doslova kdekoliv v interiéru, včetně obývacího prostoru, aniž by působila jakkoliv rušivým dojmem.

V komínové patě jsou soustředěny všechny funkce nejsložitější části komína – přívod spalovacího vzduchu, vybírací a kontrolní otvor a odvod kondenzátu.  Všechny tyto funkce jsou přístupné díky jediným dvířkům, které je možné vzhledově přizpůsobit na přání zákazníka.

Dále byla vylepšena termoizolační komínová tvárnice, která je díky nově použitému materiálu lehčí a umožňuje flexibilnější přerušení tepelných mostů při prostupu komínového tělesa střechou.

Komfort plápolajícího ohně na dálkové ovládání

Hlavní událostí letošního veletrhu FOR ARCH bylo uvedení nového typu prefabrikovaného komínového systému Kingfire LineareG.

s plynovou krbovou vložkou. Tento typ nabízí zákazníkům komfort plápolajícího ohně, který je možný ovládat zmáčknutím jednoho tlačítka. Systém Kingfire LineareG je možné ovládat dálkově, případně přes mobilní aplikaci v chytrém telefonu nebo na tabletu.

„Věříme, že se nám díky novým modelům Kingfire podaří oslovit širší spektrum zákazníků. Model LineareG vychází vstříc těm, kteří si chtějí každodenně dopřávat komfort plápolajícího ohně, ale zároveň jsou natolik vytížení, že by pro ně obsluha krbu na kusové dřevo představovala nechtěnou zátěž. U každého typu Kingfire jsou navíc k dispozici různé designové varianty provedení, včetně elegantních pohledových doplňků a příslušenství. Výsledný vzhled si tak může každý uzpůsobit svému stylu a vlastním představám,“ dodává Ing. Tomáš Pogány.

Schiedel klade u všech modelů Kingfire důraz na designové zpracování a prožitek domácí tepelné pohody. Loňské modely Kingfire Classico, Kingfire Lineare a Kingfire Rondo byly na mezinárodním poli několikrát oceněny. Ať už prestižní cenou Red Dot Award nebo Plus X Award za inovativnost, vysokou kvalitu, funkčnost a design.

Doposud byly na našem trhu dostupné tři modely Kingfire - Classico, Lineare a Rondo, které získaly několik ocenění za design a technologii, prestižní Red Dot Award a Plus X Award. Tyto modely, které vynikají rychlou realizací, minimálními nároky na prostor a jednoduchým designem si již našly své pevné místo na českém trhu.

Schiedel ocenil projekty s loňskou novinkou KombiGas

Na letošním veletrhu For Arch proběhlo rovněž finále kreativní soutěže KombiGas 2017. Soutěž byla určena architektům a projektantům z České republiky a Slovenska. Soutěžící měli podle zadání použít ve svých projektech loňskou novinku Schiedel KombiGas. Na veletrhu proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a předání atraktivních cen. Autor nejlepšího projektu získal skútr Paggio Medley v hodnotě 80 tisíc korun. Dalších pět výherců obdrželo šek na víkendový pobyt pro 2 osoby v 5-hvězdičkovém hotelu v hodnotě 10 tisíc korun.

Více na Schiedel.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem