V březnovém čísle časopisu MŮJ DŮM jsme vám představili vítěze naší ankety o titul Dům roku 2018. Jedním z nich, vítězem kategorie Katalogové domy – montované konstrukce, se stal dům Ideal City od společnosti Canaba. Zeptali jsme se našich čtenářů, čím je dům nejvíce zaujal.

(Připraveno ve spolupráci se společností CANABA)

V naší čtenářské soutěži získaly domy Canaba v uplynulých letech již celou řadu titulů. V naší čtenářské soutěži získaly domy Canaba v uplynulých letech již celou řadu titulů. Příčinou jejich úspěchu je zejména spojení kvalitního moderního bydlení a příznivé ceny. Domy na bázi masivní konstrukce se vyznačují velkou trvanlivostí a dlouhou životností při vynikající schopnosti akumulace tepla. Jejich provoz je tedy nízkonákladový, přesná výroba zajišťuje, že stavebník doslova „ví, co staví“ – získá dům v garantované kvalitě, v přesně stanoveném termínu a za předem přesně stanovenou a konečnou cenu. A získá ho rychle – dům vyroste za 3 až 4 měsíce.

Proč právě Ideal City?

Vznikl jako modernizovaná verze domu Ideal, který je jedním z nejoblíbenějších z nabídky společnosti Canaba. Architektura završená střechou s nízkým sklonem harmonicky zapadne do jakéhokoliv prostředí, její jednoduchá elegance vynikne jak v nové městské čtvrti, tak i ve starší zástavbě. Spojuje úspornost s pohodlím a představuje vyvážený kompromis moderního designu a tradičního vzhledu.

Zajímalo nás, co na tomto domě zaujalo hlasující na našem webu, proto jsme se některých z nich zeptali prostřednictvím e-mailu.

„Zvenku dům Ideal City nevypadá velký, stačí na něj i malý pozemek. Výhodou čtvercového půdorysu je, že jej lze umístit na pozemek s ohledem na optimální orientaci ke světovým stranám a místním podmínkám,“ uvedli Jiří a Vlasta Fialovi z Českých Budějovic.

V přízemí se standardně nachází společný obývací prostor. Uspořádání do L si získalo, jak máme ověřeno od bezpočtu našich čtenářů, velkou oblibu – působí uvolněně a velkoryse, ale je příjemně členěné a zároveň praktické. Díky několika francouzským oknům je interiér krásně prosvětlený a má hezké výhledy do zahrady. „Vyjít ráno nebo večer z obýváku přímo ven, to byl vždycky můj sen. Bez toho si bydlení v rodinném domě ani nedovedu představit,“ svěřila se čtenářka Jitka z Pardubic.

V přízemí se nachází společný obývací prostor ve tvaru L, který je propojen s kuchyní, ale zároveň je od ní příjemně opticky oddělený.  Díky několika francouzským oknům je interiér bezprostředně propojený se zahradou

V přízemí nechybí malá koupelna a domácí pracovna, stavebníkům se určitě také líbí, že schodiště zabírá jen minimum místa. V podkroví jsou tři ložnice a velká koupelna. „Vlastně to není klasické podkroví,“ komentoval čtenář Lukáš Farský z Plzně. „Střecha má sklon 14°, takže všechny místnosti v horním podlaží mají vysoký strop. Je to úplně jiný pocit než v běžném podkroví. A také to znamená spoustu úložného prostoru navíc. Dají se sem umístit běžné skříně, bez omezení zkosenými stropy.“

Shrnuto a podtrženo, opět jsme si ověřili, že naši čtenáři umí dobře rozeznat kvalitu domů a že se při hlasování řídí nejen svým srdcem, ale i rozumem a racionálními argumenty…

CANABA - Ideal City, půdorys

Text: Jitka Pálková, Foto: Archiv CANABA

logo MessengerPoslat Messengerem