Jeseníky. Krásné místo s čerstvým vzduchem a nádhernou přírodou. Uprostřed zdejších lesů, na kraji vesnice Skrbovice v Moravskoslezském kraj, stojí chalupa s názvem Stará hospoda. Má zajímavou historii, a ještě zajímavější současnost.

Chalupa v srdci čisté přírody a na okraji lesa

Původem to byla hospoda z poloviny 19. století, což stojí i za názvem Stará hospoda. Dnes je to chalupa, která prošla kompletní rekonstrukcí a stala se tak příjemným místem pro rodinnou dovolenou, ať už sportovní nebo odpočinkovou, setkání s kamarády a rodinné oslavy. Bývalá hospoda zkrátka poskytuje ideální zázemí pro odpočinek, víkendovou relaxaci nebo jen útěk od všedních dnů v srdci čisté přírody.

Chalupa Stará hospoda (zdroj: Trevor.cz)

Stavení je posledním domem vesnice, stojí na okraji lesa přímo u cyklostezky, takže o výlety nebo procházky na čerstvém vzduch není nouze. Nedaleko odtud se nachází i známá Karlova Studánka, která je považována za místo s nejčistším ovzduším v České republice. I proto bude pobyt zde opravdovým balzámem nejen na duši.

Světlé dřevo a čistý interiér s příjemnou atmosférou

Přízemí chalupy je tvořeno prostornou vstupní halou a velkou společenskou místností, která dříve bývala hospodským sálem. Vybavena je moderní kuchyní s velkým jídelním stolem, který navazuje na impozantní obývací pokoj s krbem. Na tuto místnost navazuje větší veranda pro romantické posezení. V přízemí je rovněž jeden rodinný pokoj s patrovou postelí pro 4-5 osob a velká luxusní koupelna vybavena jak sprchovým koutem, tak komfortní vanou určenou nejen pro relaxaci.

Luxusní koupelna (zdroj: Trevor.cz)

Po původním schodišti se hosté dostanou do podkroví chalupy, kde se nachází další dva útulné pokoje. Jeden větší, pro 4 osoby, druhý menší, rovněž pro 4 osoby s rozkládací postelí. V patře se také nachází druhá toaleta s malým umyvadlem. Vedle chalupy na vás čeká venkovní sezení s grilem a ohništěm. Nechybí zbrusu nová sauna a ochlazovací káď. Pro zapálené cyklisty je tu kolárna, včetně možnosti dobíjení elektrokol. Tak vzhůru do Jeseníků.

Chodba s původním schodištěm (zdroj: Trevor.cz)

Další krásná místa najdete na cestovatelském a rezervačním portálu Trevor.cz

-red-

Také se podívejte:

logo MessengerPoslat Messengerem