Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Výlučnost konceptu Wienerberger e4 domu, jak se tato stavba označuje, se zakládá nejen na vynikajících ověřených technických parametrech, které vyhovují náročným normám pro domy s téměř nulovou spotřebou energie platným od roku 2020, ale především na flexibilitě umožňující soužití několika generací v nejrůznějších fázích vývoje a potřeb rodiny. Výsledkem je dům budoucnosti, který si udrží svou morální i ekonomickou hodnotu po několik generací. Pro svoji potřebu si jej právě teď staví pětičlenná rodina Vlčkových.

Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem. (Zdroj: Wienerberger)

Fáze 3: Obvodové zdivo

Před nanesením malty je potřeba cihly pomocí štětky navlhčit, a to proto, aby cihly příliš rychle nenasály vlhkost z tenké vrstvy malty a nedošlo tak ke špatnému spojení vrstev, a také se tím očistí z cihel prach. Vozíkem se pak do spáry nanáší stejnoměrná cca 1 mm tlustá vrstva zdicí malty Porotherm TM. Z hlediska konstrukční pevnosti je důležité dodržovat tzv. převazbu – vazby v rohu, kdy strana protější cihly by měla končit v prostředku cihly předchozí. Je důležité dodržet to, aby převazby nebyly nad sebou, tzn., aby 100 mm odchylka byla v rozích jednou doleva, podruhé doprava. Ideální stav je, když se převazba uskuteční uprostřed řady.

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger 

logo MessengerPoslat Messengerem