Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem.

Fáze 58: Vnitřní dřevěná podlaha

Jako přírodní varianta byla použita dřevěná podlaha skládající se z dílců, které se napojovaly systémem pero – drážka. Tento typ spoje je velice stabilní a bezproblémový, je odzkoušený v průběhu desítek let (zdroj: Wienerberger)V tomto týdnu byla provedena pokládka plovoucí podlahy. Jako přírodní varianta byla použita dřevěná podlaha skládající se z dílců, které se napojovaly systémem pero – drážka. Tento typ spoje je velice stabilní a bezproblémový, je odzkoušený v průběhu desítek let. Pokládka celoplošným lepením je často uplatňována v prostorách se zvýšeným výskytem vlhkosti – přilepení k podkladu zabraňuje riziku vzniku plísní pod krytinou. V tomto případě jde především o zohlednění optimální funkce podlahového topení.

Z hlediska spojení krytiny s podkladem odpadá také problém s kročejovým hlukem, není nutné používat protihlukovou podložku, která sice při plovoucí pokládce kročejový hluk výrazně utlumuje, ale nezabrání mu zcela, plošné přilepení ano. V rozpočtu se výrazně promítá cena lepidla, jehož nanášení pokládku časově znevýhodňuje. Kladeny jsou i vyšší nároky na kvalitu podkladového materiálu.

Dodejme, že všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger

logo MessengerPoslat Messengerem