Kousek od Prahy, v oblíbené rezidenční oblasti, se rodí nový rodinný dům, který je v mnoha ohledech průkopníkem. Náš redakční tým je při tom a bedlivě sleduje všechny stavební fáze. Přinášíme popis stavby domu budoucnosti e4 krok za krokem.

Fáze 60: Zelená střecha

V části domu, kde je plochá střecha se instaloval systém zelené střechy, tedy substrát s integrovanými rostlinkami, které časem vytvoří krásnou architektonickou část zeleného prostřední na domě, a to v místech terasy (zdroj: Wienerberger)V části domu, kde je plochá střecha se instaloval systém zelené střechy, tedy substrát s integrovanými rostlinkami, které časem vytvoří krásnou architektonickou část zeleného prostřední na domě, a to v místech terasy. Tato část domu zpříjemní výhled a vytvoří klidovou relaxační zónu pro majitele.

Vegetační střechy vrací zeleň do měst a kompenzují zábor půdy. Mají pozitivní psychologické účinky, snižují napětí a stres a zkvalitňují prostor pro relaxaci. Atraktivita takových objektů je zřejmá právě u takových projektů, kde je zelená střecha součástí terasy domu a kde je tímto vytvořen společný prostor pro relaxaci.

Nabídka divize ISOVER pro vegetační střechy obsahuje zejména desky z hydrofilní minerální vlny. Dále to jsou tepelné izolace z hydrofobní minerální vlny, expandovaného a extrudovaného polystyrenu a systémové doplňky. Základní surovinou pro výrobu minerální vlny jsou čedič a diabas, jedny z nejhojněji se vyskytujících hornin na celé Zemi, které byly a jsou tvořeny při sopečné činnosti.

Koncept je postaven tak, aby splnil legislativní podmínky, které ukládá směrnice EU o energetické náročnosti budov a k tomu zelené střechy výrazně přispívají. Jsou kvalitním a účinným izolantem střechy v zimních i letních měsících.

V části domu, kde je plochá střecha se instaloval systém zelené střechy, tedy substrát s integrovanými rostlinkami, které časem vytvoří krásnou architektonickou část zeleného prostřední na domě, a to v místech terasy (zdroj: Wienerberger)

Text: Stojan Černodrinski s využitím podkladů firmy Wienerberger

logo MessengerPoslat Messengerem