Systém Vergola je chytrým řešením pro zastínění teras a venkovních prostor u rodinných domů, bytů i komerčních staveb. Flexibilní stínící střešní systém z Austrálie vytváří perfektní venkovní prostředí za plného slunce i silného deště.

Hlavní předností Vergoly je variabilita světla a stínu.Díky svému jednoduchému designu zapadá Vergola do moderní i tradiční architektury. Unikátní technologie nabízí kompromis mezi plně uzavřeným a otevřeným prostorem. Vytváří krásné a zábavné venkovní prostředí za každého počasí.

Hlavní předností této stínící techniky je variabilita světla a stínu. Umožňuje tak plné přírodní světlo, plný stín a rozptýlené světlo, v závislosti na nastavení úhlu střešních lamel. Rotace lamel umožňuje nastavit úhel až 155° a tím regulovat intenzitu slunečního světla a přirozenou ventilaci vzduchu.

celý text

Při prvních kapkách deště se díky zabudovanému dešťovému senzoru lamely automaticky uzavřou a vytvoří voděodolnou střechu. Voda je odváděna okapy mimo systém. Jakmile déšť ustane, lamely se automaticky nastaví do původní polohy.

Systém Vergola funguje také na dálkové ovládání, které umožňuje kontrolovat množství světla, stínu a ventilace přímo z pohodlí vašeho domu či bytu.

Technická specifikace

Maximální délka lamel je 3,6 m. Jeden panel je tvořen až 30 lamelami, které se skládají jednotlivě za sebou. Systém však umožňuje spojovat jednotlivé panely a tím zastínit plochu různé velikosti a tvaru. Jednotlivé panely lze ovládat nezávisle na sobě a tím dělit stínění dle potřeb majitele.

Regulace dopadu světla

Systém Vergola funguje také na dálkové ovládání.Unikátní dvouplášťový profil zabezpečuje tepelnou a zvukovou izolaci. Vergola je zároveň energeticky efektivní. Nastavení lamel umožňuje regulovat dopad světla a tepla na okna a stěny a tím redukovat náklady na energie (např. na klimatizační jednotky).

Na začátku zimní sezóny se doporučuje lamely Vergoly dát do svislé polohy, tak aby sníh mohl propadávat, vypnout a po celou zimu s ní nemanipulovat. Vergola není pevnou střechou, proto i chození a případné odklízení sněhu není možné.

Kvalita a sofistikovanost systému Vergola dává stavbám nový rozměr, jedinečnost a krásu a zvyšuje tak jejich hodnotu na trhu nemovitostí.

Použití Vergoly

Stínící systém Vergola pro všechny stavbyStínící střešní systém Vergola může být ve venkovním prostoru použit jako samostatně stojící konstrukce nebo součást stávající budovy. Lze jej kombinovat s tradičními i moderními materiály jako je dřevo, ocel, hliník, cihla nebo kámen.

Je používána jak v rezidenčních, tak i komerčních projektech. Své největší uplatnění nachází v zastínění teras a dalších venkovních prostor, jako jsou balkóny, venkovní kuchyně, grilovací místa, bazény, průchody, chodníky či předokenní sluneční clony. V zahraničních komerčních projektech pak Vergolu můžeme vidět v restauracích, hotelech, barech, kavárnách, golfových areálech, sportovních zařízeních atd.

text a foto: www.vergola.cz

logo MessengerPoslat Messengerem