Chystáte se na jaře příštího roku na zateplení fasády vašeho domu a ve výběru vhodného zateplovacího systému máte už jasno? Pokud ano, myslete v předstihu i na samotnou kontrolu realizace zateplení.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Sto Lotusan efekt - kapka vody na fasáděPodle Petra Herouta, obchodně-technického zástupce společnosti Sto, by měla probíhat kontrola prováděných prací v souladu s projektovou dokumentací a smlouvou o dílo. „Vhodným řešením je spolupráce s technickým dozorem investora (TDI), který má zkušenosti s dozorem realizace ETICS. Technický dozor investora sice stojí majitele peníze, ale mnohem více financí jim svou prací ušetří. Určitě by se neměli dát cestou, kdy jim bude dělat technický dozor zástupce realizační firmy. To je ukázkový případ střetu zájmu a není jisté, že takový člověk bude „kopat“ za lidi, kteří zateplení platí.“

Kontrola je nejúčinnější, pokud probíhá podle projektu a podle technologického postupu, doporučeného výrobcem zateplovacího systému. V této fázi se také ukáže, jak pečlivě byla připravena projektová dokumentace – to, co v ní chybí, se řeší operativně na stavbě a je nasnadě, že řešení od realizační firmy nemusí vždy korespondovat s navrženým systémem od projektanta. Přitom projektant je odpovědnou osobou, která za vhodnost navrženého systému drží záruky.

„Stavba je živý organismus a pro investora není lehké vždy odhadnout, co je důležité a co ne. Lákavá může být například nabídka na úsporu financí, například použitím kotevního materiálu, který je zrovna „v akci“. Často se však ukáže, že se investorovi tato sleva prodraží, protože použitím nevhodného materiálu nebude docíleno správného řešení.“ říká Martin Kuklík, obchodně-technický zástupce Sto s.r.o. a dodává: „V této fázi se ukáže význam výběru vhodné inženýrské firmy na začátku. Ta už v době před realizací dokáže myslet na detaily, které bude nutné při zateplení domu dříve nebo později řešit.“

I u zateplení si žije svým vlastním životem řada mýtů. Jedním z nich je, že zateplením se zmenší prostor lodžie. Skutečností naopak je, že se správným systémem, který díky větší účinnosti použité izolace sníží její tloušťku, a vhodnou úpravou ukotvení zábradlí, lze docílit i zvětšení prostoru.

„Naší specialitou a ukázkou kompetence fasádních systémů firmy Sto jsou i předokenní rolety. V létě tyto exteriérové rolety nejlépe ze všech systémů zabraňují přehřívání interiéru, lépe chrání interiér i v zimě. Troufnu si tvrdit, že jejich kombinaci s fasádním zateplovacím systémem umí správně řešit jen Sto: máme totiž systémový detail, díky kterému nehrozí prokreslení na fasádě či praskání, „kastlík“ rolety není na fasádě vidět a navíc nezmenšuje světlost okna. Problémem není ani nedostatek financí - stačí si fasádu stavebně připravit a rolety objednat až později. Následná montáž rolet do řešení Sto je velmi jednoduchá a nehrozí u ní poškození fasády. Jme na trhu jediní, kdo na řešení dává záruku za funkčnost, ostatní výrobci se odkazují na dodavatele rolet a dodavatelé rolet vždy odkazují na dodavatele zateplovacího systému.“ říká Roman Gajdušek, vedoucí prodeje Morava u Sto s.r.o.

Armovaci hmota StoArmat Classic Plus

Oblast zateplování je obsáhlá, mohli bychom psát například o boji s řasami či plísněmi, o kreativních úpravách vzhledu fasády atd. To vše a řadu dalších informací včetně produktové nabídky a referenčních staveb firmy Sto s.r.o. najdete na www.sto.cz. S radou a konzultací vám rádi pomohou i pracovníci Sto – kontakty včetně kontaktního formuláře najdete také na webových stránkách.

Zdroj: Komerční prezentace

logo MessengerPoslat Messengerem