Současná architektura staveb se přehoupla z doby porevoluční s téměř barokními prvky do dnešní jednoduchosti až funkcionalismu. Tento trend je možné vidět na cestách západní i střední Evropou. Ve střechách nynější trend jednoduchosti podtrhuje i slogan Střecha dělá dům. 

(Komerční prezentace)

Taška Stodo 12, Engoba, černá (TONDACH)Častěji se navrhují střechy pultové, nebo sedlové s nižšími sklony. Stále častěji se na střechách používají tmavé až černé tóny. Z nich pak vynikají krytiny s nadčasovou keramickou - chcete-li pálenou krytinou.

Pálená krytina je nejpoužívanějším střešním systémem v Evropě. Pro svoji trvanlivost, maximální výběr tvarů a zejména stálobarevnost je nejžádanějším řešením střech.

Kontrast tmavé střechy se světlou fasádou je nyní in, kombinace s neutrálními šedými tóny je velmi oblíbena. Současná Black line  fi Tondach je aktuální nabídkou na požadavky architektů a investorů.

TONDACH nabízí ideální řešení šikmé střechy v souladu s trendy.

Obkladačky na  střeše?

Glazura Amadeus, červená (TONDACH)Ano, i tak lze laicky pojmenovat glazované pálené tašky. Glazura je sklovitá směs, která podobnou technologií jako při výrobě obkladů při výpalu s teplotou na 1000 stupňů Celsia dokonale uzavře povrch tašky. Tím zajistí 100% ochranu proti vnikání nečistot, mechů do povrchu  a zároveň vytvoří dokonale  hladký a lesklý vzhled střechy. A ještě něco navíc - glazura nevybledne, neoprší, zůstává po celou dobu životnosti (80-100 let) stejně barevná.

V současnosti je nejoblíbenější značková glazura Amadeus černá a červená, nebo kaštanově hnědá či břidlicově černá. Elegance a luxus jsou správná synonyma pro tyto střechy. To potvrzuje realita na střechách, kterou lze snadno rozpoznat mnohdy ve spleti unifikovaných domů v satelitech.

Glazovaná taška je pravou volbou pro odlišení domu od ostatních standardů, zároveň podpoří i individualitu majitele. Navíc se jako jediné střeše na trhu během užívání nezmění její barevnost.

Pokud inklinujete k matným tónům střechy, doporučujeme řešení s taškami engobovanými. Engoby na povrchu tašky jsou  na rozdíl od glazury matné, s tóny od  červené, měděné přes hnědou až k černé.

Tvary krytiny, které jsou „IN“

Taška Figaro, Engoba, černá (TONDACH)Jednoduchý tvar, snadná pokládka, množství systémových doplňků a bezproblémová funkce - to jsou základní požadavky na současnou krytinu. A k tomu dlouhá záruka (33 let) i životnost (80 až 100 let). Vše splňují nejoblíbenější posuvné tašky Tondach ČR s 33letou zárukou  „All inclusive“:

 • Figaro 11 - moderní  plochá taška
 • Stodo 12 - nejpoužívanější pálená taška v ČR
 • Samba 11 - taška s nízkou  vlnou vhodná i na velmi  nízké sklony.
 • Brněnka 14 - klasika, drážková taška která patří nejen na chalupy

Benefity, které výrobce pálené krytiny Tondach ČR nabízí:

 • Bezplatný výpočet střešních prvků
 • Bezplatné poradenství
 • Technickou pomoc
 • Poskytnutí vzorků zdarma
 • Zaměření střechy
 • Jistotu největšího domácího výrobce střešních tašek
 • Servis do 48 hod
 • Vyškolené spolupracující pokrývačské firmy
 • Záruku 33 let

Více na www.tondach.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Vše o taškách z pálené hlíny a stavění domů z cihel

najdete na našem partnerském webu

Stavbadomu.net

logo MessengerPoslat Messengerem