Keramické pálené tašky patří k nejstarším druhům střešní krytiny – tašky z pálené hlíny se používaly již ve starověkém Řecku a Římě. Stále patří mezi nejoblíbenější krytiny – díky vzhledové a tvarové stálosti, dlouhé životnosti a stálobarevnosti. Pálené tašky neobsahují žádné škodlivé přísady a dají se snadno recyklovat. Pálený střep má vysoký tepelný odpor, vynikající akumulační vlastnosti a příznivý součinitel prostupu vodních par. Výroba keramických, pálených tašek je dnes vyspělým technologickým odvětvím a oproti dobám minulým jsou výrobní procesy zdokonalené a mechanizované. 

(Komerční prezentace)

Předchozí část seriálu najdete zde.

Je možné si vybrat z velmi pestré palety tvarů, barev či povrchových úprav střešních tašek, na trhu figuruje spousta značek a velmi široké je i cenové rozpětí. Výběr konkrétního výrobku bychom ale měli pečlivě zvážit, neboť obecně platí, že není keramika jako keramika. Stejně jako porcelán má svoji Míšeň, tak i u keramických, pálených tašek existují renomovaní výrobci, kteří jsou ve svém oboru pojmem. Jejich výrobní receptury a výrobní postupy jsou přitom přísně střeženým tajemstvím a neobejdou se bez kvalitních surovin (přírodní komponenty, hlína, jíl a voda). Prvotřídními surovinovými nalezišti disponuje Německo, a proto se té nejlepší pověsti těší výrobky od našich západních sousedů.

Keramické pálené tašky nalezneme v produktové nabídce firmy Bramac. Možná jste si tuto značku až doposud spojovali spíše s betonovými taškami, zhruba před pěti lety ale Bramac zařadil do prodeje i výrobky z pálené keramiky. Keramické tašky Bramac jsou vyráběné ve výrobních závodech v Německu a na českém trhu se rychle ujaly. O jejich skvělé pověsti svědčí i certifikát TOP QUALITY, který jim byl udělen na základě nezávislého hodnocení profesionálů z oboru v letošním roce.

Pokud byste navštívili německou továrnu, kde se keramické tašky Bramac vyrábí, pravděpodobně byste si připadali jako v Jiříkově vidění. Špičková technologie, precizní výrobní procesy, všestranné zkoušky jakosti, včetně vyspělých skenerů, které dokáží odhalit vnitřní defekt výrobku (vzduchové bubliny apod.). Až se nechce ani věřit, že jde o továrnu na výrobu střešních tašek. Z výrobního závodu ve výsledku odchází střešní tašky, které jsou maximálně přesné, s minimálními tvarovými odchylkami a dokonale hladkým povrchem.

Koncový zákazník může vybírat z osmi modelů keramických, pálených tašek a nepřeberného množství barevných variací. Již dávno není favorizovanou barvou tradiční červená, stále větší popularitě se těší tmavší barvy. Většina modelů v tmavých odstínech je probarvená manganem, který klasickou červenou barvu střepu změní na tmavě hnědou. V případě tašek, které je nutno řezat např. do úžlabí nebo kolem střešních oken, není pak třeba řez tašek zatírat, protože díky probarevenému střepu není řez viditelný. To samozřejmě usnadňuje pokrývačům práci při pokládce.

V nabídce jsou čtyři provedení povrchu: režná bez úpravy, engoba s matným povrchem, glazura s leklým povrchem a glazura TOP LINE s vysoce lesklým povrchem. Engoba je tenký povlak z keramické směsi vhodného složení (vodou rozplavené jíly obarvené přírodními oxidy železa), který se nanáší na vysušenou tašku a takto upravený výrobek se následně vypaluje. Glazura se upravuje stejně jako engoba, ale rozplavené jíly obsahují větší podíl sklovitých příměsí a tašky jsou díky tomu lesklé. Glazura nejen výrobek zušlechťuje na nevyšší možnou míru, ale navíc ho zpevňuje a chrání.

Výrobci se dnes předhání v poskytování záruk na své výrobky. Kdybychom je měli srovnávat, budou jejich pozice de facto vyrovnané. Bramac ale jako jeden z mála výrobců prověřuje 100% funkčnost u svých výrobků ještě před uvedením na trh, a to pomocí všestranných zátěžových testů. Díky tomu, že náleží k celosvětovému koncernu BMI, má otevřené dveře do špičkově vybavených laboratoří, včetně tzv. větrného tunelu. Ten patří k největším testovacím zařízením ve svém oboru. Dokáže nasimulovat i velmi extrémní situace, které mohou nastat v reálných podmínkách na střeše (např. větrem hnaný déšť). Záruky, které firma svým zákazníkům poskytuje, jsou tedy opřené o velmi exaktní měření.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem