Ve většině projektů architekti řeší splnění normou požadované hodnoty tepelné izolace s důrazem na pohledovou, estetickou stránku navrhované stavby. Důležité jsou přitom nejen tloušťky obvodových zdí, ale i řešení tepelných mostů v dalších kritických částech konstrukce – třeba na balkonech a lodžiích. Špičková vakuová izolace Optim-R  od společnosti Kingspan Izolace tyto problémy řeší s vysokou účinností a – ve srovnání s jinými izolačními materiály – pouze zanedbatelnou tloušťkou izolantu.

(Komerční prezentace)

O společnosti

Společnost Kingspan Izolace vyrábí vysoce kvalitní tepelněizolační desky OPTIM-R pro použití v občanské a průmyslové výstavbě. Společnost Kingspan Group je světový lídr ve výrobě sendvičových panelů, tepelných izolací na bázi PIR (polyisokyanurát) a rezolových pěn. Izolační desky na bázi vakuových panelů patří k tomu nejprogresivnějšímu, co se na trhu tepelných izolací objevuje a společnost Kingspan Izolace patří mezi pionýry této technologie u nás i v Evropě.

Izolační desky Kingspan jsou nejúčinnějším tepelným izolantem, běžně dostupným na stavebním trhu a současně použitelným ve všech myslitelných stavebních aplikacích. Výrobky Kingspan Izolace mají vynikající mechanicko-fyzikální parametry jako je například velmi nízká tepelná vodivost a objemová hmotnost, dostatečná pevnost v tlaku, zanedbatelná nasákavost, dostatečná tvarová stálost a snadná zpracovatelnost.

Kingspan Optim-R je panel s vakuovou izolací, který poskytuje třikrát lepší izolační vlastnosti ve srovnání se stávajícími vysoce kvalitními tepelněizolačními materiály a až pětkrát lepší vlastnosti než běžně dostupné tepelněizolační materiály.

Izolace 007

Kingspan Optim-R je panel s vakuovou izolací, který poskytuje třikrát lepší izolační vlastnosti ve srovnání se stávajícími vysoce kvalitními tepelněizolačními materiály a až pětkrát lepší vlastnosti než běžně dostupné tepelněizolační materiály. Jeho hlavní výhodou je, že vynikajících výsledků, doporučených normou, dosahuje při minimální tloušťce do 50 mm.

Panel Kingspan Optim-R se skládá z mikroporézního jádra, z něhož je vyčerpán vzduch a které je uzavřeno a utěsněno v tenkém hermeticky uzavřeném obalu. Tímto se dosáhne vynikající tepelné vodivosti při nejtenčím provedení k řešení specifických izolačních problémů. Pokud je výrobek správně instalován a chráněn proti poškození a penetraci, poskytuje Kingspan Optim-R spolehlivou a dlouhodobou tepelnou izolaci po celou dobu životnosti budovy. Vakuové izolační panely Kingspan Optim-R tedy poskytují zejména řešení pro případy spojené s nedostatkem místa.

Další použití

Vzhledem k jeho specifickým vlastnostem je možné vakuové panely Optim – R využít i pro zateplení fasád i provětrávaných střech. Největší uplatnění ale v současné době nacházejí právě v oblasti balkonů a teras. Pokud si zvolíte i další výrobky z portfolia společnosti Kingspan Izolace (například resolovou izolaci řady Kooltherm), lze kombinací těchto materiálů dosáhnout mimořádných tepelnětechnických parametrů při odpovídajících nákladech a hlavně s tloušťkou, která nechá vyniknout hmotu objektu přesně podle architektova návrhu.

Vlastnosti výrobků

Tloušťka výrobku (mm): 20 - 40*

Délka výrobku (mm): 300 - 1200*

Šířka výrobku (mm): 300 - 600*

Objemová hmotnost (EN 1602: 1997): 180 - 210 kg/m3

Pevnost v tlaku (EN 826: 1996)  > 160 kPa @ 10% stlačení

Pevnost v tahu (EN 1607:1997) ≥ 60 kPa

Provozní teplota (°C): -40 až +80

Tepelné vlastnosti

Tepelná vodivost (EN 12667:2001): 0,007 W/m·K (klasický konstrukční parametr**)

Tepelný odpor (hodnota R): 2,90 m2·K/W (tloušťka 20 mm), 3,50 m2·K/W (tloušťka 25 mm), 4,30 m2·K/W (tloušťka 30 mm), 5,70 m2·K/W (tloušťka 40 mm)

Schopnost recyklace: Více než 90% produktu (váhově) je možné recyklovat.

* Další rozměry desek k dispozici na objednávku v závislosti na dodávaném množství.

** Klasický konstrukční parametr umožňující hranový jev

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem