Topná sezóna je již v plném proudu. V České republice se však často využívají zdroje vytápění, které výrazně zatěžují životní prostředí nebo rodinný rozpočet. Jakým způsobem lze topit ekologicky, úsporně a navíc se státní podporou? Pořiďte si tepelné čerpadlo NIBE.

(Komerční prezentace)

Do nízkoenergetických a pasivních domů se často instalují alternativní zdroje energie, které využívají teplo z okolního prostředí (z vody, vzduchu nebo země) a jejichž nezávislost na fosilních palivech vede k podstatnému snížení emisí CO2 vypouštěných do ovzduší.

Mezi základní environmentálně šetrné zdroje vytápění patří tepelná čerpadla, která mohou sloužit nejen k vytápění interiéru, ale také k jeho chlazení, případně k ohřevu vody. Jejich instalace přispívá k minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí a výrazně snižuje energetickou náročnost nemovitosti.

Je prokázáno, že při využití kvalitního tepelného čerpadla je možné ušetřit až 80 % nákladů na vytápění. Tepelná čerpadla NIBE navíc zajišťují při odborné instalaci a funkčním zapojení do topného systému výraznou úsporu energií nejen v rodinných domech, ale také v komerčních nemovitostech, školách a bytových domech.

Příklad využití tepelných čerpadel NIBE - Ledový hotel v Jukkasjärvi

Příklad realizace s využitím tepelných čerpadel NIBE:

Myšlenka výrazného snížení uhlíkové stopy inspirovala rovněž zakladatele ledového hotelu, který byl postaven v malé vesnici Jukkasjärvi nedaleko švédského města Kiruna již v roce 1990.

V průběhu následujících let proto v hotelu a přilehlých budovách instalovali tepelná čerpadla a fotovoltaické panely NIBE, aby zajistili energeticky úsporné a ekologické vytápění i chlazení vybraných objektů. Icehotel 365 se tak stal zajímavým příkladem trvale udržitelného projektu v severských zemích, při jehož realizaci a provozu se plně využívají obnovitelné zdroje energie.

Číslo v názvu hotelu není náhodné: díky chladicímu systému napájenému energií z fotovoltaických panelů funguje totiž nyní celoročně!

Více informací najdete na stránkách DZ Dražice.

Zdroj: Inzertní sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem