Město České Budějovice a Dům umění České Budějovice si vás dovolují pozvat na vernisáž výstavy Projektil / Ze života lidí a domů. Výstava se uskuteční ve středu 30. listopadu 2011 v 18:00. Součástí vernisáže bude přednáška ateliéru Projektil architekti.

Ve čtvrtek 15.12. 2011 od 17:00 v klubu Horká vana proběhne diskusní večer s Projektilem a jeho hosty na téma Projektil / Ze života lidí a domů, veřejný prostor v Českých Budějovicích.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Diskusi uvádí a moderuje Adam Gebrian. Výstava trvá od 1.12. 2011 do 1.1. 2012. Otevřeno je denně mimo pondělí (10:00 - 13:00, 13:30 - 18:00).

Koncepce výstavy a katalogu

Vít Havránek, Projektil architekti, Petr Babák, Adam Gebrian

"Jedna část výstavy představí námi projektované domy. Jelikož se zajímáme o to, jak naše stavby žijí, vyzvali jsme širokou veřejnost, která zachytila na fotografii nějaký okamžik
v jedné z našich realizací, aby se o něj s námi podělila. Jedná se o Národní technickou knihovnu v Praze, Studijní a vědeckou knihovnu v Hradci Králové, Centrum ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou, Expozici astronomie v Národním technickém muzeu a klášterní zahrady a Muzeum barokních soch v Chrudimi. Cílem nebylo posbírat profesionální fotografie, spíše fotografie (i v nízkém rozlišení), které ukazují každodenní život v našich realizacích a fungování od jejich vzniku. Všechny sesbírané fotografie jsou graficky zpracovány a jsou součástí výstavy, případně použity v katalogu. K fotografiím je uvedeno datum, případně nějaký název, situace či téma a jméno autora fotografie," vysvětlují členové studia.

Více článků z rubriky STAVBA najdete na www.dumabyt.cz.

text: www.mujdum.cz, foto: www.projektil.cz

logo MessengerPoslat Messengerem