Zrekonstuujte podlahu v bytě, rodinném domě či na chalupě rychle a snadno bez zdlouhavého vylévání betonem či cementovou stěrkou. Vyvarujte se prasklinám. Vyrovnejte podlahu rychle a elegantně suchou cestou.

Připravujete se na rekonstrukci podlahy v bytě, rodinném domě či na chalupě? Máme pro vás tip, jak to udělat rychle a snadno bez zdlouhavého vylévání betonem či cementovou stěrkou. Vyvarujte se prasklinám. Vyrovnejte podlahu elegantně suchou cestou. Použijte lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit). Podlaha bude perfektně rovná a ihned pochozí. Nezanedbatelným bonusem bude skvělá tepelná i zvuková izolace podlahy. Kamenivo Liapor je navíc čistě přírodní keramický materiál, který je 100% nezávadný pro všechny obyvatele bytu či domu.

02 | Aplikace podsypu z LiaporuHlavní výhody vyrovnání podlahy Liaporem

Největší předností podlah s podsypem z Liaporu je jejich jednoduchá a rychlá montáž suchou cestou. Výrazně se zkracuje doba realizace (nejsou nutné přestávky) a navíc je tento typ podlah mnohostranně použitelný pro bytovou výstavbu, novostavby i rekonstrukce. Díky nízké plošné hmotnosti suché podlahy nadměrně nezatěžují nosné konstrukce stavby a jsou vhodné například pro řešení podlah střešních nástaveb stávajících bytových domů. Podsyp z Liaporu umožňuje také bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací. Jako finální vrstvu pak lze použít jakýkoliv materiál – dřevěnou podlahu, lamino, PVC podlahu, marmoleum, dlažbu, koberec...

Více o přednostech kameniva Liapor.

Rekonstrukce podlahy pomocí Liaporu lze realizovat na jakémkoliv podkladu, ať už se jedná o betonový či dřevěný strop...

Video: Vyrovnání podlahy na betonovém stropě

Video: Vyrovnání podlahy na dřevěném stropě

03 | Zpracování podsypu z LiaporuJak postupovat při rekonstrukci podlahy Liaporem

1.) Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit.

2.) Následuje položení separační vrstvy (např. netkané geotextilie).

3.) Poté následuje položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1-4mm. Je vhodné jej aplikovat při nerovnostech podkladu nad 20 mm, výše násypu není v podstatě omezena.

04 | Detail zpracování podsypu z Liaporu.4.) Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka.

Na připravené vrstvě suchého podsypu z Liaporu nelze přímo chodit, ale pohyb je možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.

5.) Na zhutnělou vrstvu Liaporu už můžeme pokládat podlahové desky všech dnes na trhu běžných typů (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris atd.).

  • K zajištění správné funkce plovoucí podlahy musíme oddělit podlahové desky od stěn a ostatních stavebních konstrukcí pomocí dilatačních obvodových pásků.

  • Podlahové desky klademe na připravenou vrstvu vyrovnaného a připraveného podsypu z Liaporu a měly by být vždy kladeny v systému pero/drážka. Pokud klademe vícevrstvý systém, musíme dbát na dodržení překrytí spár jednotlivých vrstev.

  • 05 | Zpracování podsypu z Liaporu.Při větší ploše podlahy je vhodné podsyp a podlahové desky pokládat postupně. Ideálně si vždy připravit plochu podsypu větší o 30 % než bude plocha kladených desek. S pokládkou se obvykle začíná v rohu protilehlé stěny dveří.

  • Dokonalého spojení desek, tuhosti a rovinnosti podlahy zajistíme nanesením lepidla do spar desek a jejich následným prošroubováním dle doporučení výrobce desek.

06 | Hotová suchá podlaha s vytmelenými spárami čeká na finální nášlapnou vrstvu.6.) Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotová a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu (laminátovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).

Jak a kde koupit keramické kamenivo Liapor?!

Keramické kamenivo Liapor můžete zakoupit on-line na adrese obchod.liapor.cz nebo v prodejní síti Liapor.

LiaporPoradenství v otázce aplikací keramického kameniva Liapor a další informace vám poskytne obchodně technický poradce výrobce.

Ing. Libor Pupík

mob: +420 606 643 550
e-mail: pupik@liapor.cz

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem