Monumentální sférický dóm na Klárově, vzdušná světelná síť na obloze, strhující 3D videomapping na Letohrádku Kinských a mnoho dalšího. To je Festival světla SIGNAL, který letos mezi 15. a 18. říjnem do Prahy přiveze celkem 3 velkoformátové videomappingy, 13 světelných a 5 interaktivních instalací.

PozvánkaPraha letos  nebude hýřit jen barvami podzimu, ale rozjasní ji také unikátní světelné projekce! Pro návštěvníky festivalu je letos připraven i bohatý doprovodný program. Konference Signal Future Forum (SIFF) otevře diskuzi na téma kulturních a kreativních průmyslů a vzdělávací platforma Transmit se zaměří na vzdělávání v oblasti digitální kultury, umění a nových technologií.

Slavnostní zahájení třetího ročníku festivalu světla SIGNAL proběhne ve čtvrtek 15. října 2015 v  19 hodin na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem.

To nejlepší ze světelného umění

Začíná třetí ročník festivalu světla (Nina Sulin in Parallel). Zdroj: www.signalfestival.com.Začíná třetí ročník festivalu světla (Joanie Lemercier - Nimbes). Zdroj: www.signalfestival.com.Jedním z největších lákadel letošního ročníku bude bezpochyby velkoformátový trojrozměrný videomapping na Letohrádek Kinských. Turecká skupina OUCHHH pomocí abstraktních prvků a algoritmů vytrhne tuto kulturní památku z běžné reality a transformuje ji do podoby parametrické architektury. K této projekci budou diváci potřebovat 3D brýle, které bude možné zakoupit v SIGNAL infopointech, rozmístěných po celé festivalové trase. 

V centru města vznikne během festivalu několik Light Pointů – info stánků, kde bude možné se občerstvit, zakoupit upomínkové předměty festivalu a brožuru – průvodce festivalem s mapou a popisem instalací.

text: Tomáš Horáček, zdroj a foto: www.signalfestival.com.

logo MessengerPoslat Messengerem