Foukaná izolace na bázi celulózových vláken je optimálním řešením pro rekonstrukce starších rodinných domů a chalup. Základem takřka neuvěřitelných vlastností vtělených do tepelné a akustické foukané izolace Climatizer Plus vyráběné za pomoci patentové technologie společnosti Ciur je obyčejný sběrný novinový papír. Celulózová vlákna z něj získávána jsou izolantem, který se velmi dobře snáší s jakýmkoli stavebním materiálem staršího data či moderní výroby.

(Komerční prezentace)

Climatizer Plus díky technologii zpracování celulózových vláken odolává plísním, biologickým škůdcům – myším, vosám apod. Garantovaná je i dlouhodobá životnost při nezměněných izolačních a fyzikálních vlastnostech. Co je ale z hlediska rekonstruovaných objektů velmi důležité, je odolnost proti ohni. Například proti přímému plameni papírový izolant odolá až 30 minut, tedy v násobcích déle než některé tradiční materiály v tomto oboru.

To jsou jen některé z parametrů, které z Climatizeru Plus činí optimální flexibilní izolační materiál pro rekonstrukce a dodatečné úpravy.

Climatizer Plus je napuštěn minerálními přísadami, které odpuzují hlodavce, zvyšují odolnost proti houbám, plísním a také vylepšují protipožární vlastnosti stěny. (CIUR)

Velká tepelná setrvačnost

V podtitulku zmíněná vlastnost patří k dalším unikátním schopnostem celulózové izolace. O co jde? Climatizer Plus má totiž vysokou měrnou tepelnou kapacitu: cd = 1919 až 2142 J/kg.K, což je 2x více než u minerální izolace nebo polystyrenu. Stejně tak to platí i opačně: schopnost zadržet teplo a nepropustit jej ven v zimních měsících je podobná a také nemá konkurenci. V praxi to například znamená, že vrstva tepelné izolace funguje tak, že vydrží nahřívání sluníčkem celý letní den, energii akumuluje a nepropustí teplo dovnitř.

Climatizer Plus je schopen do sebe vstřebat až dvojnásobné množství tepla než jiné izolanty. V zimě udrží teplo v místnosti a v létě ho nepustí dovnitř. V podkroví je v horkých dnech příjemně chladno. Se zateplenou půdou celulózovou izolací Climatizer Plus ušetříte až 35% nákladů na vytápění domácnosti.

Pijákový efekt

Jako „užitečný piják“ se dá charakterizovat schopnost celulózové izolace pracovat s vlhkostí. Pokud je v interiéru příliš vlhko, dokáže stav regulovat tím, že část vlhkosti pojme do své struktury. Jakmile se situace obrátí, vypouští Climatizer Plus vlhkost zpět do ovzduší. Udržuje se tak nejenom stálé a příjemné, ale i zdraví prospěšné mikroklima.

Tato schopnost je obzvláště důležitá při eliminaci tepelných mostů a vlhnutí stavební konstrukce. Pokud se v některém ze spojů vyskytne rosení (rosný bod, občasné hromadění vlhkosti, vlhké zdi apod.) celulóza vlhkost vstřebá a obdobně jako piják jí distribuuje dál. Místo tak zůstává suché, vlhkost prakticky zanikne tím, že se „roztáhne“ do velké plochy a po změně klimatických podmínek se ztratí způsobem, jaký byl popsán výše.

Vlhkost tedy nezůstává v místě, spoje nerezaví, netrouchniví a nestávají se podhoubím pro plísně a dřevomorku.

Foukaná celulózová izolace Climatizer Plus od českého výrobce CIUR je čistě přírodního původu a skvěle se hodí nejen pro rekonstrukce.

Problematika různých skrytých zákoutí konstrukce a specifických jevů vytvářených různorodosti použitých stavebních materiálů vytvářejí noční můru každého rekonstruujícího stavebníka. Climatizer Plus pak dokáže maximálně zamezit čekaným i předejít netušeným problémům v oblasti zateplení a poruch stavební konstrukce. V tom je zcela bezkonkurenční.

Climatizer Plus je zároveň součástí širšího systému Compri, který dále rozšiřuje možností v oblasti izolačních technologii. Více na webu www.vseproizolace.cz.

Text: Ing. Michal Řehulka, CIUR a.s., Foto: Archiv Ciur

Zdroj: Tisková zpáva

logo MessengerPoslat Messengerem