Společnost Wienerberger s.r.o. vás srdečně zve k návštěvě Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2018, kde Vám představí produkty značek Porotherm a Tondach a seznámí Vás s novinkami a trendy ve stavebnictví.To ale není vše: nabídne vám i nevšední hudební zážitek v podobě vystoupení skupiny Musica Folklorica na experimentální instrumenty z pálené hlíny, které jsou od března zapsány v České knize rekordů.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Veletrh For Arch se koná 18. – 22. 9. 2018 a expozice Wienerbergeru je otevřena od 10:00 do 18:00, v sobotu do 17:00 hodin v  hale 1, stánek  č. A 15.

Nenechte si ují představení konceptu e4 domů s tzv. keramickou obálkou, který je odpovědí na ekonomické a sociální požadavky a na legislativu novostaveb po roce 2020, jež musí splňovat přísnější energetická kritéria. Technologie pro cihelné zdivo a pálené střešní krytiny umožňuje vytvořit projekt domu budoucnosti – domu, který je stejně udržitelný, inovativní a hospodárný, jako je praktický pro pohodlné, spokojené a zdravé bydlení; dům, který bude sloužit i za 150 let stejně efektivně jako nyní. Tento koncept e4 byl oceněn prestižním titulem GRAND PRIX v rámci Soutěže o nejlepší projekt/exponát veletrhu FOR ARCH 2017.

Wienerberger e4 domy s tzv. keramickou obálkou jsou odpovědí na ekonomické a sociální požadavky a na legislativu novostaveb po roce 2020

Novinky, jež od podzimní sezóny 2018 připravuje Wienerberger s.r.o. pro zákazníky, obohatí produktové řady sortimentu cihlového systému Porotherm o strop pro rekonstrukce BNK bez nutnosti celoplošné nadbetonávky. Inovovaná stropní vložka MIAKO BNK má o 20 % nižší hmotnost než standardní vložky, což výrazně usnadní manipulaci na stavbě. Rovněž při použití této varianty stropu s vložkami MIAKO BNK dojde ke snížení množství potřebné betonové směsi a zkrátí se celková doba vyhotovení stropu. Beton se použije pouze mezi keramické vložky, přičemž není nutné řešit tloušťku nadbetonávky.

Navíc je možné betonáž kdykoli přerušit, stačí vždy dobetonovat celé žebro mezi vložkami: „Jde o systémové ověřené řešení keramobetonového stropu s inovovanou stropní keramickou vložkou MIAKO BNK umožňující při minimálním narušení stávající stěnové konstrukce realizovat plnohodnotný strop při jednoduchém a účinném stažení objektu. Rozhodnete-li se pro tento strop, výrazně tak zjednodušíte výměnu stropu u rekonstruovaných budov,“ shrnuje hlavní přínosy Ing. Roman Busta, obchodní ředitel Wienerberger s.r.o.

Strop pro rekonstrukce BNK se obejde bez nutnosti celoplošné nadbetonávky

Nové cihly Porotherm AKU Profi / Profi Dryfix  mají lepší akustiku o 5 až 7 dB u formátů 30 a 25 než u standardních cihel řady Porotherm Profi. Zde varianta Profi DryfixCihly Porotherm AKU Profi / Profi Dryfix byly uvedeny do sériové výroby v rozměrech 11,5; 19; 25 a 30 cm a doplňují oblíbený systém broušených cihel Porotherm Profi / Profi Dryfix. Broušené AKU cihly mají lepší akustiku o 5 až 7 dB u formátů 30 a 25 než u standardních cihel řady Porotherm Profi. Varianta Profi Dryfix.

Jak se z pálené tašky může stát hudební nástroj

Pálená střešní taška je zcela jistě klasikou českých domů, lze ale tento tradiční stavební materiál využít i k uměleckému účelu? Wienerberger a Tondach na tuto otázku odpovídají představením keramofonu – zahradního hudebního nástroje ve stylu xylofonu. Výroba není složitá, s běžně dostupnými nástroji ji zvládnete za jedno odpoledne.Pálená střešní taška je zcela jistě klasikou českých domů, lze ale tento tradiční stavební materiál využít i k uměleckému účelu? Wienerberger a Tondach na tuto otázku odpovídají představením keramofonu – zahradního hudebního nástroje ve stylu xylofonu. Výroba není složitá, s běžně dostupnými nástroji ji zvládnete za jedno odpoledne.

Zušlechtěním střešní tašky do muzikální podoby keramofonu ale příběh nekončí.

Existují další zajímavé keramické produkty, které můžeme s úspěchem použít na výrobu keramohouslí, keramovioly, keramobasy, keramokytary nebo soupravy bicích nástrojů od bonga bubínků až po keramocajon.

Nevěříte? Navštivte stánek Wienerbergeru na veletrhu For Arch a přesvědčte se na vlastní uši! 

 Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem