Jestli jste někdy byli například ve slunné jižní Itálii, jistě si vybavíte pěstěné dvorky místních domů plné terakotových květináčů s bujnou vegetací. Svou roli hraje nejen mírné klima, které neklade přílišné nároky na údržbu zeleně a její výběr, ale i temperament místních lidí, kteří ctí krásu a vidí ji doslova v maličkostech. Ať už máte pouze malý balkón, terasu nebo malou předzahrádku, věřte, že péče a starostlivost je vidět i na pár metrech čtverečních.

Květináče musí odolat větru i dešti

U nás samozřejmě musíme brát ohled na proměnlivé počasí a velké teplotní výkyvy v rámci roku, ale přesto je možné najít vhodnou výsadbu, která vydrží v odolných květináčích během teplé sezóny ale i celoročně. Kromě výběru odolné zeleně je pro úspěšnou výsadbu nutná sázka na kvalitní květináče. Ty by měly, zvláště pokud budou umístěny na návětrných stranách, vykazovat vysokou stabilitu. Vhodnější jsou typy s rovnými stranami než kónické tvary s užší základnou. Pokud necháváme květináče venku celoročně, je dobré sáhnout po mrazuvzdorné variantě. Klasická terakota tak není úplně vhodná.

Tenkostěnné betonové květináče nezatíží lehké konstrukce

Květináče LITE CUBE (zdroj: PRESBETON)Zajímavou novinkou, která odolá i místní zimě, jsou odlehčené tenkostěnné betonové květináče LITE CUBE a BLOCK, od společnosti Presbeton, které mají o cca 60 % nižší hmotnost než běžné betonové varianty nabízené na našem trhu. Zákazníci je mohou pořídit  v několika rozměrech od menších typů vhodných pro jednotlivé kvetoucí rostliny po větší kusy, které je možné použít i na pěstování užitkových plodin a keřů, případně větších okrasných rostlin.

Květináče z tenkostěnného betonu ocení zejména majitelé střešních teras a balkonů, které nejsou projektovány na vysokou zátěž. Na druhou stranu se pří větším větru nepřevrátí, díky mimořádné stabilitě produktů LITE CUBE a BLOCK, která vychází zejména z jejich vhodného tvaru a přeci jen vyšší hmotnosti v porovnání s populárním lehkým plastem.

Velký květináč místo záhonu

Největší typy dosahují rozměru 700x400x400 mm a 500x500x500mm a ty lze využít i v zahradách na tvorbu populárních vyvýšených záhonů, jejichž výhody jsou nasnadě. Minimální růst plevele, snadná údržba bez nutnosti ohýbat se až k zemi a možnost pečlivého výběru úrodného substrátu.

Jednoduchý design je snadno kombinovatelný s jinými styly a potěší nejen vyznavače minimalismu. Atraktivní pohledový beton, nízká hmotnost a mimořádná odolnost předurčují květináče LITE CUBE a BLOCK k širokému použití v exteriéru i interiéru.

Květináče LITE CUBE (zdroj: PRESBETON)

Jeden materiál, jeden styl

Pokud se nechcete pouštět do experimentů, není nic snazšího než sladit květináče na terasách a balkonech s betonovou dlažbou ve světlém odstínu. Velmi trendy jsou velkoformátové dlažby. Působí totiž luxusně, sjednocují prostor a opticky ho zvětší. Své uplatnění tak nachází jak ve stísněných prostorech, tak tam, kde je žádoucí velikost vyskládané plochy naopak podtrhnout.

Společnost PRESBETON, nabízí celou řadu velkoplošných dlažeb splňující nejpřísnější estetická i kvalitativní kritéria. Například dlažba ALMA v nestárnoucí bílé barvě upoutá zajímavým reliéfem s hedvábným leskem. Nejušlechtilejší povrchová úprava Perfect Clean TOP navíc usnadňuje údržbu a čištění. Zvrásněný povrchem s nepravidelnou obvodovou hranou jednotlivých desek věrně imituje jemně opracovaný kámen. 

Dlažba ALMA bílá (zdroj: PRESBETON)

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem