Kromě čisté vody s příjemnou teplotou dokáže bazén poskytovat i další požitky. O estetické a praktické se může postarat jeho tvar a okolní plocha nebo osvětlení. Sportovní a relaxační chvíle přinese třeba protiproud či masážní trysky. S moderními technologiemi si dokonce užijete více různých užitečných funkcí najednou ve stylu „vše v jednom".

Moderní doplněk – lamelové zakrytí XL zabezpečí bazén před pádem dětí nebo domácích zvířat.Moderní doplněk - lamelové zakrytí XL zabezpečí bazén před pádem dětí nebo domácích zvířat. Speciální solární panely navíc využívají slunečního záření k ohřevu bazénové vody a v noci nebo při nepřízni počasí snižují tepelné ztráty. Elektrický posun se ovládá dálkovým ovladačem. Zakrytí lze instalovat do všech bazénů Compass s označením XL (MOUNTFIELD).

Bazén Valerie je vhodný na větší pozemky, kde vynikne jeho zakřivení.Bazén Valerie je vhodný na větší pozemky, kde vynikne jeho zakřivení. Tento typ a velikost nabízí několik zón, které slouží k plavání, hrám ve vodě a také ke skokům z odrazového můstku, v tomto případě je podmínkou hloubka 2,2 m (BAZÉNY WATERAIR).

Z Francie přichází novinka v podobě multifunkčního bazénového schodiště Jet Set, které slouží jako filtrační jednotka, protiproud, osvětlení či masážní lehátko.Z  Francie přichází novinka v podobě multifunkčního bazénového schodiště Jet Set, které slouží jako filtrační jednotka, protiproud, osvětlení či masážní lehátko. Dva skimmery a dva filtrační vaky pro bezpotrubní filtraci zajistí bazénu křišťálově čistou a nezávadnou vodu, bez složitého zázemí, potrubí a komplikovaných mechanismů. Osvětlení zajišťují 3 halogenová světla o výkonu 50 W. Pokud toužíte po kondičním plavání a váš bazén nedosahuje potřebných rozměrů, pomůže zabudovaný protiproud. Největší novinkou jsou dvě zabudovaná pohodlná lehátka pro balneoterapii (perličkovou lázeň - masáž vzduchem) a hydroterapii (masáž vodou). Lehátko má výškově nastavitelnou opěrku hlavy. Schodiště Jet Set lze instalovat do bazénů s minimální šířkou 3 m (BAZÉNY DESJOYAUX).

Zastřešení Azuro je vhodné jak pro bazény stojící na povrchu, tak pro bazény zcela nebo částečně zapuštěné do země.Zastřešení Azuro je vhodné jak pro bazény stojící na povrchu, tak pro bazény zcela nebo částečně zapuštěné do země. Snadno se přenáší, proto ho můžete použít příležitostně také jako party stan. Voda pod zastřešením bývá o několik stupňů teplejší, takže prodlouží bazénovou sezónu až na 6 měsíců. Zabráníte i spadu nečistot. Vybírat lze z 8 rozměrů, podle toho, kolik si přejete místa okolo bazénu pod zastřešením, (MOUNTFIELD).

Výhodou francouzského bazénu stavěného metodou ztraceného bednění je i možnost vytvořit libovolný tvar.Výhodou francouzského bazénu stavěného metodou ztraceného bednění je i možnost vytvořit libovolný tvar. Bazén tak nemusí být vždy obdélníkový či oválný, ale může reagovat na tvar pozemku či domu, případně na konkrétní požadavky majitele. Možné je tedy kombinovat i prostorný obdélník vhodný pro osvěžení celé rodiny s podélným tvarem ideálním pro kondiční plavání s protiproudem. Díky panelům ztraceného bednění lze tvar bazénu měnit každých 25 cm a vytvořit tak zcela originální kompozici. Vybetonovaná konstrukce ztraceného bednění se poté doplní speciální vnitřní fólií, tzv. linerem, která se vyrobí přesně na míru bazénu. Pak již stačí jednotka bezpotrubní filtrace a originálně tvarovaný francouzský bazén je hotov (BAZÉNY DESJOYAUX).

Závěsné protiproudy Jet jsou určené pro dodatečnou montáž na již postavený bazén, nebo tam, kde z různých důvodů nemůžete umístit zabudovaný protiproud.Závěsné protiproudy Jet jsou určené pro dodatečnou montáž na již postavený bazén, nebo tam, kde z různých důvodů nemůžete umístit zabudovaný protiproud. Protiproudy o výkonu 25 m³/h jsou vhodné pro rekreační lehké plavání a masáže, s výkonem od 40 m³/h pro zdatnější plavce, kteří si rádi intenzivně zaplavou (MOUNTFIELD).

text: Šárka Drbohlavová, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem