Nejvíc práce je na zahradě na jaře a začátkem léta. Jak ale spojit rytí a okopávání s péčí o naše děti, které vyžadují naši pozornost? V našem článku se dozvíte, jak to udělat, abyste spokojeni byli vy i vaši nejmenší.

(Komerční prezentace)

Ne náhodou se říká, že jsme národ zahrádkářů. Češi svoje zahrady prostě milují a věnují jim spoustu času a energie. Každý zahrádkář nám dá zapravdu, že nejvíc práce je na zahradě na jaře a začátkem léta. Všechno to uklízení po zimě, okopávání, rytí a další zahradní činnosti zaberou spoustu času. Každý rodič či prarodič jistě bude souhlasit, že věnovat se dětem a přitom pracovat na zahradě je zhola nemožné. Je tedy třeba naše ratolesti nějak zabavit. Podívejme se, jak na to.

Kromě bazénu, nebo trampolíny, které všichni dobře známe, máme spoustu možností, jak děti na zahradě zabavit. Úvodem je třeba zmínit houpačky a houpadla. Hlavně kovové mají výhodu, že nepotřebují prakticky žádnou údržbu a nezaberou na zahradě mnoho místa. Houpání děti baví, navíc příznivě působí na rozvoj motoriky a celkově má příznivý vliv na jejich zdraví.

Klasikou jsou pákové houpačky, jaké ostatně známe z dětství. Existuje i modifikovaná verze, která je navíc doplněna funkcí kolotoče. Dalším typem jsou závěsné houpačky či sestavy několika houpaček, které zabaví několik dětí najednou. Houpačky můžeme umístit prakticky kdekoliv na zahradě, kde je stabilní povrch. Pokud bude extrémně teplé a slunečné počasí je vhodné houpadlo postavit do stínu, předejdeme tak úžehu či úpalu dítěte.

Kromě bazénu, nebo trampolíny, které všichni dobře známe, máme spoustu možností, jak děti na zahradě zabavit. (MARIMEX)

Pro velké a prostorné zahrady, kde není nouze o místo jsou ideální skluzavky. Jistě si ještě dnes vzpomenete, kolik času jste na nich jako děti trávili. Dnešní děti to mají jednodušší, protože kvůli klouzání nemusí chodit na veřejná hřiště. Pro menší děti lze doporučit skluzavky celoplastové, které jsou opět bezúdržbové. Jsou skladné, můžeme tedy uložit téměř kamkoliv. Velká výhoda těchto skluzavek spočívá ve způsobu dojezdu, protože nehrozí tvrdý pád z výšky na zadek.

U větších dětí jsou velmi oblíbené delší celoplastové skluzavky. Pro ty je potřeba postavit základnu se schůdkami, ale to není nic, co by šikovný kutil nezvládl. Na výběr je z mnoha barev, jsou UV odolné a dlouho tedy vydrží stálobarevné. Zároveň jsou i mrazuvzdorné, takže není potřeba na zimu demontovat. Jejich povrch má vynikající kluzné vlastnosti a navíc je možné je napojit zahradní hadici. Tekoucí vodou se sníží tření a klouzání je ještě o něco příjemnější v horkém počasí osvěžující.

Známe děti. Co je baví teď za pět minut je nebude zajímat. (MARIMEX)

Známe ale dnešní děti. Co je baví teď za pět minut je nebude zajímat. Když je tedy klouzání přestane bavit, sázkou na jistotu je pískoviště. Děti zabaví na dlouhé hodiny a navíc podporuje jejich představivost a kreativitu. Pořídit lze jak celoplastová pískoviště, nebo klasická dřevěná. U obou typů je stříška z odolné textilie zabraňující spadnu nečistot do písku. U plastových pískovišť lze „poklop“ využít jako malý bazén pro osvěžení našich nejmenších. U dřevěných, jako je toto, pak zakrytí ve formě stříšky poskytne ochranu našim dětem před přímým slunečním svitem.

Pomyslným bonbónkem jsou plastové domečky, které děti využívají jako své malé útočiště. Tady si mohou hrát a zároveň jsou ukryté před nepřízní počasí. (MARIMEX)

Pomyslným bonbónkem jsou plastové domečky, které děti využívají jako své malé útočiště. Tady si mohou hrát a zároveň jsou ukryté před nepřízní počasí. Plastové domečky jsou skladné, mobilní, v podstatě bez potřeby údržby a dají se postavit téměř na jakémkoliv povrchu.

Sami vidíte, že možností jak zabavit děti na zahradě je celá řada. Zda pořídíte všechny nebo jen některou z nich, záleží jen na vás a velikosti vaší zahrady. V každém případě budete mít jistotu, že zatímco si děti budou hrát, vy se můžete nerušeně věnovat tomu, co vás baví nejvíc. 

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem