Zahrada je ideální místem pro zábavu, klid a odpočinek po náročném dni, ale i nejrůznější aktivity. Například grilování s přáteli je skvělý způsob, jak si užít společný čas s lidmi, které máte rádi a ještě si pochutnat na skvělém jídle. Ať už budete na zahradě dělat to či ono, bez správného zahradního nábytku se to neobejde.

Zahradní nábytek by měl být opravdu odolný, aby ho nezničily první sluneční paprsky či pár dešťových kapek, a zároveň mít nadčasový design, aby zdobil i po letech. Záleží jen na vás, jestli si vyberete nábytek z tradičních nebo nových materiálů.

Jaké materiály nabízí trh?

Zahradní křesla Gentle + stůl VegasZahradní křesla Gentle + stůl Vegas

Teak patří k nejcennějším dřevinám vůbec. „Toto tropické dřevo s vysokým obsahem kaučuku a přírodních olejů je velmi tvrdé, pevné a pružné zároveň.  Díky tomu se s přehledem vyrovná s extrémními venkovními vlivy, odolává střídání teplot, slunečnímu záření, škůdcům i kyselým dešťům. Klidně může stát pod širým nebem hned vedle bazénu, protože mu neublíží vlhkost. Ošetřovat ho můžete vhodným olejem pro daný typ dřeva, abyste se vyhnuli případné změně barevného tónu, ale materiál je sám o sobě dostatečně odolný a své vlastnosti neztrácí ani po letech“, říká Jaroslav Křišťál, produktový manažer společnosti Mountfield.

Zahradní sestava OrlandoZahradní sestava Orlando

Tropický eukalyptus má velice tvrdé, odolné, a přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Vyniká barevnou stálostí a medovým zbarvením s nádechem do červena. Jeho jednoduché, stylové tvary zapadnou do každé zahrady a vy ho už jen barvou potahů doladíte podle svého vkusu.

Křesla Savoy + stůl TaviaKřesla Savoy + stůl Tavia

Nábytek z tahokovu je pro venkovní použití jako stvořený. Díky speciální povrchové úpravě je celoročně odolný vůči povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření a jeho povrch nebledne. A to, že je prakticky bezúdržbový, ocení snad každý. 

Polohovací křesla Angela DeLuxePolohovací křesla Angela DeLuxe

Pokud máte raději moderní a čistý design, možná vám budou více vyhovovat jednodušší linie nábytku ze slitiny hliníku a mědi. Pro ten je charakteristické spojení stability a pevnosti s až překvapivě nízkou hmotností konstrukce. Jeho povrch nebledne a je téměř bezúdržbový. Čištění zvládnete hadříkem a vlažnou vodou. Perfektně zapadne do konceptu moderní zahrady.

Zahradní altán: ideální prostor pro odpočinek, pohodu a zábavu

Zahradní altán Gazebo KaldiZahradní altán Gazebo Kaldi

Plánujete zahradní slavnost s rodinou či přáteli nebo si chcete jen tak posedět venku s knihou a dobrým pitím a současně mít jistotu, že vám plány nezkazí rozmary počasí? To hravě vyřeší zahradní altán. Vytvořte si obývací pokoj pod širým nebem a vytvořte si oázu klidu na vaší zahradě. Vybírat si můžete z různých typů altánů, včetně luxusních altánů z cedrového dřeva, které vás okouzlí svou přirozenou krásou a dlouhou životností. Prožijete jedinečné chvíle v harmonii s přírodou ve svém vlastním zahradním ráji. Zahradní altány poskytnou ideální prostor pro odpočinek a pohodu, ať už trávíte čas s rodinou, hostíte večírky nebo si jednoduše užíváte klidné chvíle venku. Nechte se inspirovat širokou nabídkou a vyberte si ten nejlepší zahradní altán pro vaši zahradu.

Relax spojený s grilováním

K létu neodmyslitelně patří také venkovní grilování spojené s dobrým jídlem a pitím. A proto by na zahradách neměl chybět pořádný gril.

Plynový grill Char-Broil Professional 4400SPlynový grill Char-Broil Professional 4400S

Nejčastější volbou bývají grily plynové, které jsou oblíbené především pro skvělý výkon a snadnou obsluhu před i během grilování. „Okamžité vznícení hořáků zajistí elektronický spínač a regulace teploty je díky samostatně ovládaným hořákům a integrovanému teploměru hračkou. Pod uzavřeným víkem rozpálíte topeniště na vysokou teplotu za 10-15 minut. Navíc technologie TRU-Infrared legendární americké značky Char-Broil mění teplo z hořáků v rovnoměrně proudící infračervené záření. Díky němu se maso nepřipaluje, nevysouší, je extra šťavnaté, má křupavou kůrku, a ještě mu odpařovaný tuk dodává intenzivnější chuť i vůni“, vysvětluje Jaroslav Křišťál, produktový manažer společnosti Mountfield.

Hybridní gril Char-Broil Gas2Coal 3BHybridní gril Char-Broil Gas2Coal 3B

Hitem mezi grilovacími fajnšmekry jsou hybridní grily, které umožňují grilovat na plynu i dřevěném uhlí. Jaký postup zvolíte je tedy jen na vás. Přechod z plynu na uhlí a naopak je otázkou necelé minuty. Zásobník s dřevěným uhlím jednoduše vložíte mezi rošt a plynové hořáky, které uhlí rozpálí rychle a rovnoměrně. Pak už můžete s využitím obou metod během procesu přípravy masa donekonečna experimentovat.

Elektrický gril AlexiaElektrický gril Alexia

Elektrické grily si obvykle volí příznivci grilování na menší terasy nebo balkóny. Jsou skvělým řešením pro malé prostory s přístupem k elektrické síti a díky tomu, že neprodukují více kouře než běžné pečení nebo smažení, je můžete využít i v interiéru.

 

Více informací naleznete na www.mountfield.cz.

logo MessengerPoslat Messengerem