Křupavé pochoutky z grilu připravené pod širým nebem patří k toužebně očekávaným letním rituálům. Zbývá jen vybrat gril odpovídající vašim zvyklostem, chutím, velikosti rodiny i charakteru místa pro umístění grilu.

Grilování je radost, ale aby tomu tak bylo doopravdy, je potřeba zvážit, jaký typ grilu vlastně chcete. Grilujete raději doma, nebo na cestách? Jak důležitý je pro vás živý oheň při grilování? Jak náročné zvládnete čištění? Nebude obtěžovat kouř z grilu vašeho souseda?

Bezpečné grilování

Plynové grily jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionály. S pomocí regulovatelných hořáků lze přesně kontrolovat grilovací teplotu, takže s trochou šikovnosti dosáhnete skvělých a hlavně chutných výsledků. Výhodou je i jejich bezpečnost: žádný otevřený oheň, žádný vznícený tuk nebo odskakující jiskry…

Plynové grily jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionály. S pomocí regulovatelných hořáků lze přesně kontrolovat grilovací teplotu, takže s trochou šikovnosti dosáhnete skvělých a hlavně chutných výsledků.

Láva a plyn

Plynové grily s lávovými kameny jsou sice o něco větší a těžkopádnější, ale pokud s nimi nepotřebujete často manipulovat, určite je oceníte. U lávových grilů je palivem plyn, ovšem výkonné hořáky neohřívají přímo rošt, nýbrž speciální kameny z vulkanického materiálu na kovovém roštu. Ty se rozžhaví, akumulují teplotu a stabilně ji udržují. Speciality na lávě si také dokážou uchovat aroma.

Elektrický stojanový & stolní gril (SBG 700) je ideální k celoročnímu využívání buď jako stolní gril bez přídavného stojanu, nebo jako gril stojanový. S 2 druhy grilovacích ploch a vyjímatelnou miskou na odkapávání šťávy a tuku splňuje podmínky zdravého grilování bez nutnosti přidání oleje. (SENCOR)Kotlové grily

Gril zvaný kotlový poznáte na první pohled podle charakteristického půlkulatého víka. Patří ke špičce v grilovací technice. Pod uzavřeným vyklenutým víkem se pokrmy připravují metodou tzv. nepřímého grilování – šetrně, rychle a rovnoměrně ze všech stran. Je tedy skvělý také pro velké kusy masa, které potřebují k řádnému propečení více času. Díky nepřímému působení tepla můžete buď péci, nebo grilovat. U některých typů lze pomocí větracího šoupátka na krytu optimálně regulovat přívod vzduchu, praktický je i teploměr umístěný v poklopu.

Na elektřině bez karcinogenů

Pokrmy připravované na elektrických grilech jsou zdravější, nepřipalují se a vzniká tak méně karcinogenních látek. Nespornou výhodou elektrických grilů je bezproblémová údržba, gril stačí pouze otřít ubrouskem či vlhkým hadříkem. Na rozdíl od grilů na dřevěné uhlí, při používání elektrických grilů nevznikají škodlivé spaliny při hoření. Praktická je také skladnost – po grilování stačí gril pouze složit, zajistit zámkem proti rozložení a uklidit do skříně či komory.

Elektrický kontaktní gril Catler GR 8012 tvoří dvě grilovací desky, spodní hladká a horní s žebrováním. Jídlo můžete připravovat jako na barbecue grilu, nebo je možné horní desku přiklopit a pokrm opékat současně zespoda i shora – včetně sendvičů. (CATLER)

Všestranný raclette gril GR 938 s nepřilnavým povrchem pro grilování masa, ryb a zeleniny. Vespod má 8 pánviček na raclette s tepelně izolovanou rukojetí. Jsou určeny pro sýry a zeleninu. (EURONICS.cz)

Weber Q 1200 je malý, skladný, plynový gril, který si můžete vzít kamkoliv s sebou a nebude vám dělat ostudu. (WEBER)

Přenosný gril Char-Broil Compact na plynovou kartuš (k dostání ve sportovních a turistických potřebách) užijete na chatě, terase, u vody nebo na návštěvě u přátel. (MOUNTFIELD)

Další obrazové tipy najdete v galerii pod tímto článkem.

Rady pro lávový gril

1. Lávové kameny se doporučuje měnit asi jednou za rok, před začátkem nové sezony.

2. Lávové kameny rozmístěte pokud možno ­rovnoměrně, s menšími mezerami mezi nimi, aby tudy mohlo teplo bez problémů volně proudit.

3. Před vlastním grilováním nechte hořáky zapnuté na plný výkon po dobu 10 minut. Kameny se tak ohřejí na správnou teplotu a může se začít!

4. Ještě než položíte na rošt první kousky masa, klobásek nebo třeba zeleniny, potřete ho jemně olejem. Předejdete tak zbytečnému přichytávání.

5. Po grilování doporučujeme zapnout plynové hořáky na plný výkon a zavřít víko grilu. Po pár minutách tuk vyhoří a kameny jsou připraveny na další použití. 

Text: Adam Krejčík, Foto: Archiv firem a redakce, Shutterstock.com

logo MessengerPoslat Messengerem